عضو ارشد کومل اسلامی به کردها هشدار داد علیه یکدیگر توطئه نکنند و اجازه فعالیت به عناصر ستیزه‌جوی پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه را ندهند.

به گزارش کورد هوال، “آرام قادر”، از اعضای کومل اسلامی، می‌گوید حضور پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه به این معنا نیست که پ.ک.ک واقعا مدافع کردهاست چون سابقه پ.ک.ک به ویژه در سوریه نشان داده فقط کردها را قربانی منافع سیاسی خود می‌کند و اکنون نیز اگر در آنجا حضور دارد صرفا به خاطر خلا ناشی از بحران سوریه است و می‌خواهد از آن به نفع خود بهره برداری نماید.

قادر در ادامه افزود: «اقدامات کنونی پ.ک.ک ما را به یاد روزهایی می‌اندازد که کردستان عراق از دست صدام نیز خارج شده بود اما به مدت چند سال خود کردها به صورت مسلحانه به جان هم افتاده بودند. چند هزار کرد به دست کردها کشته شدند. کردهای سوریه نیز باید از تجربه تلخ کردستان عراق عبرت بگیرند و اجازه ندهند پ.ک.ک با اقدامات خودسرانه خود، کردستان سوریه را نیز هدف جنگ‌هایی دیگر قرار دهد».

گفتنی است حضور عناصر پ.ک.ک در سوریه و شاخه سوری آن (PYD) باعث دشمنی و اختلاف بین اعراب و کردها شده و سبب حمله ترکیه به شرق فرات و اشغال شهر مهم عفرین شد.

برچسب ها : , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی