گفتگوی خبرنگار کورد هوال با احمد رامی،نویسنده و محقق و مدیر رادیو اسلام سوئد در رابطه با مسائل پشت پرده تعیین جایزه آمریکا برای دستگیری سران پ.ک.ک:

 

کورد هوال – جناب رامی همان طور که می دانید اخیرا آمریکا برای کسب اطلاع در مورد سه نفر از سران گروه تجزیه طلب پ.ک.ک جایزه تعیین کرده است، ارزیابی شما از این چیست؟

 

احمد رامی ببینید خود آمریکا گروه جدایی طلب پ.ک.ک را تسلیح می کند. مورد حمایت مالی هم قرار می دهد و آنچه که مسلم است این است که پ.ک.ک بدون حمایت مالی آمریکا نمی تواند وجود داشته باشد و به نظر من این اقدام آمریکا بلوف است تا در مقطع کنونی ترکیه را راضی نگه دارد.

 

کورد هوال – با توجه به اینکه آمریکا بهتر از همه می داند سران پ.ک.ک در کجا مخفی شده اند به نظر شما هدف از این ژست چیست؟

 

احمد رامی  این که “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا این را اعلام کرده است هدفش فریب دادن ترکیه است. چرا که ترکیه همواره به حمایت آمریکا از پ.ک.ک اعتراض داشته و با توجه به اینکه ترکیه عضو ناتو است، اکنون آمریکا تلاش می کند تا به نوعی ترکیه را راضی نگه دارد و از طرفی دیگر آمریکا سعی دارد برای سرپوش گذاشتن قضیه قتل خاشقچی در راستای سیاست های عربستان رضایت ترکیه را جلب کند و ترامپ هم می خواهد با نجات بن سلمان بار دیگر میلیاردها دلار از عربستان سعودی به جیب بزند. حتی ادعا شد آمریکا می خواهد فتح الله گولن را به ترکیه بدهد. هدف از همه اینها کسب رضایت ترکیه در منطقه است. می دانی که فتح الله گولن مورد حمایت آمریکا قرار دارد. ترکیه هم اسناد متهم کردن بن سلمان در قضیه خاشقچی را دارد. مسئله جایزه برای دستگیری سه تن از سران پ.ک.ک نیز بخشی از طرح سعودی ها بود تا از این طریق و به واسطه آمریکا بتواند ترکیه را راضی نگه دارد.

 

کورد هوال – از مثلث ترکیه، آمریکا و عربستان حرف زدید. ترکیه علیه پ.ک.ک و در صورتی که آمریکا و عربستان حامی آن هستند. ارزیابی شما از این مسئله چیست؟

 

احمد رامی  به نظر من آمریکا نابود شده است. این کشور آزاد و مستقل نیست. اسرائیل به جای آمریکا تصمیم می گیرد. آیپک نهاد صهیونیستی در آمریکا تصمیم می گیرد. هدف اسرائیل هم نابودی سوریه است چون سوریه متحد نزدیک ایران است. یعنی اولویت اسرائیل نابودی سوریه و زیان زدن به ایران است. می خواهد ایران و حزب الله در سوریه نباشند. اقدامات آمریکا هم در منطقه فقط در راستای منافع اسرائیل است.

 

کورد هوال – آیا حمایت آمریکا از پ.ک.ک در سوریه برای فراهم کردن راه برای پروژه اسرائیل نیست؟

 

احمد رامی  دقیقا همین است. نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل رسما اعلام کرده خواهان تشکیل یک دولت کردی از سوریه تا ایران است. این به نوعی ضربه زدن به ایران نیز است. همان بلایی که بر سر عراق و سوریه آوردند. سپس نوبت ترکیه است. اسرائیل خواهان کشورهای اسلامی ضعیف است. حمایت از کردها برای ضربه زدن به ترکیه، ایران، سوریه و عراق است. هدف این است مسلمانان در برابر اسرائیل ضعیف باشند و حمایت آمریکا در شمال سوریه از تروریست های کرد در واقع حمایت از اسرائیل است. ترامپ و وزیرخارجه اش فقط به دلار فکر می کنند تا لابی های صهیونیست جیب خود را پر کنند. افکار عمومی آمریکا را نیز مسموم می کنند تا از واقعیت مطلع نشوند. حمایت آمریکا از اسرائیل اصلا به نفع آمریکا نیست. سیاست خارجی آمریکا در تل آویو گرفته می شود و در واقع این آمریکا است که توسط اسرائیل اشغال شده است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی