با اعلام غیرمترقبه خروج آمریکا از سوریه و نگرانی ترکیه از قدرت گرفتن کردهای وابسته به پ.ک.ک و ی.پ.د و تهدید آنکارا برای حمله به خاک سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم، تحولات سوریه به خصوص در مناق کردنشین شمال این کشور وارد فاز جدیدی شده است. لیندسی گراهام در سفر خود به ترکیه صراحتا اعلام کرد پ.ی.د که در مناطق کردنشین قدرت را در اختیار گرفته است و همچنین متهم به نقض حقوق بشر و ایجاد حکومت تک حزبی شده، بخشی از گروه تروریستی پ.ک.ک است.  سوال مهم این است که آمریکا چرا با شاخه گروه تروریستی پ.ک.ک در سوریه، وارد همکاری ضد داعش شده است؟

احمد رامی، مدیر رادیو اسلام سوئد و کارشناس سیاسی، معتقد است پ.ک.ک محصول مشترک آمریکا و اسرائیل است و در این میان ترامپ و لیندسی گراهام در مورد پ.ک.ک و شاخه سوری آن، نقش پلیس بد و خوب را ایفا می‌کنند وی همچنین تاکید دارد که پ.ک.ک هیچ وقت نماینده کردها نبوده و به عنوان یک سازمان تروریستی باید با تمام زیرمجموعه‌هایش، توسط ایران، ترکیه، عراق و سوریه نابود شود.

 

آمریکا از پ.ی.د./ی.پ.گ. در شمال سوریه برای جنگ داعش استفاده کرد و لیندسی گراهام سناتور آمریکایی اخیرا اعلام کرد که این گروه نیز همان پ.ک.ک است. در حالی که آمریکا پیشتر این موضوع را رد می‌کرد. آیا خروج آمریکا از سوریه و تنها گذاشتن کردها، استفاده ابزاری از جوانان کرد نیست؟

باید بگویم نه تنها آمریکا بلکه همه کشورها باید به طور علنی اعلام کنند که پ.ک.ک، محصولی آمریکایی-اسرائیلی است. هدف همه گروه‌های تروریستی کرد از برنامه‌ها و نقشه‌های صهیونیستی سرچشمه می‌گیرد. یعنی تضعیف و تخریب کشورهای اسلامی منطقه. حالا که ترامپ و گراهام، ظاهرا به دو شکل مختلف سخن می‌گویند، صرفا در حال ایفای دو نقش متفاوت هستند. همچنین حضور پ.ک.ک علیه ترکیه است. چون ترکیه نیز مصمم است تا به حضور آن پایان دهد. چون این گروه، تجزیه طلب و تروریست است.  دولت حاکم ترکیه نمی‌تواند این سازمان تروریستی را تحمل کند. نابودی این گروه مسئله‌ای مهم برای ترکیه، عراق، سوریه و ایران است. فراموش نکنیم این گروه هیچ ارتباطی با منافع و خواسته های مردم کرد ندارد. این سازمان کارگری و کمونیستی است و عنوان آن نشان می‎دهد همانند ک.گ.ب. در مسیر صهیونیستی قرار دارد. اما می‌دانیم همه کردها کمونیست نیستند. پ.ک.ک از فضای منطقه سواستفاده کرده و اظهار وجود کرد. هدفش نیز فعالیت برای اسرائیل است. در عراق دولت مرکزی ضعیف است در سوریه نیز دولت در مناطق کردنشین حضور ندارد و پ.ک.ک از این فضا سواستفاده می‌کند. علاوه بر پ.ک.ک گروه‌های تکفیری نیز محصول اسرائیل هستند. لذا تنها راه حل مبارزه با این گروه در سوریه و حتی عراق است. در عراق نیز می‌بینیم مقرهای این گروه بمباران می‌شوند.

شما به تکفیری‌ها اشاره کردید. گزارش‌هایی مبنی بر همکاری پ.ک.ک و داعش در شمال عراق وجود دارد. نقاط مشترک این دو ایدئولوژی متفاوت چیست؟

ببینید در اصل، مسئله ایدئولوژی نیست چون اینها اصلا ایدئولوژی ندارند. اینها ابزار دست موساد و اسرائیل و آمریکا هستند. فقط ناچارند پشت یک ایدئولوژی مخفی شوند. یعنی یک ایدئولوژی قلابی و پرچم داشته باشند. تکفیری‌ها نیز با پوشش اسلامی به میدان می‌آیند اما عملکرد آنها با اسلام هیچ ارتباطی ندارد. پ.ک.ک هم نمی‌تواند علنا پرچم موساد را بلند کند، لذا ناچار است پشت عنوانی کردی مخفی شود. اما پ.ک.ک و داعش یک هدف مشترک دارند. هدف واحد آنها تضعیف و تخریب منطقه اعم از عراق و سوریه و ایران است یعنی برنامه موساد را اجرا می‌کنند تا اسرائیل تنها قدرت حاکم در منطقه شود. می‌دانیم اسرائیل اکنون هم بخشی از منطقه را اشغال کرده است.

شما در سوئد زندگی می‌کنید. پژاک شاخه ایرانی پ.ک.ک نیز در سوئد فعال است. حتی یک شبکه تلویزیونی دارد. چرا سوئد در قبال آن اقدامی جدی نمی‌کند؟

چون صهیونیست‌ها فقط فلسطین را اشغال نکرده‌اند. بلکه اروپا و آمریکا نیز در اشغال سیاسی آنهاست. این کشورها علیرغم قدرت خود در اشغال اسرائیل هستند. سوئد هم مانند فرانسه تحت اشغال لابی‌های یهودی است. همه احزاب سیاسی سوئد تحت نفوذ و هدایت صهیونیست‌ها هستند. لذا آنها راه را برای رسانه‌ها و یا دستور مقامات در زمینه مورد نظر خود فراهم می‌کنند. پس لازم است کشورهای مخالف صهیونیسم از توانایی خود برای مقابله با این نفوذ استفاده کنند. هر جا صهونیسم باشد اسرائیل هم وجود دارد. مثلا در آمریکا این وضعیت حاکم است. در سوئد هم چنین است. این جنگی تمام عیار یعنی سیاسی، رسانه‌ای، اقتصادی و فرهنگی است. یعنی سوئد نیز ابزار دست صهیونیست‌هاست، لذا از ابزار دست خود یعنی گروه‌های وابسته به پ‌ک‌ک حمایت می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی