بعد از حمله گروهی از مردم به پایگاه نظامیان ترک در شمال عراق، تنش بین حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) و پ.ک.ک شدت گرفته است.  مردم کرد منطقه اعتقاد دارند که حضور مخرب پ.ک.ک، باعث حملات ترکیه به مناطق کردنشین عراق شده است و حکومت اقلیم کردستان نیز سیاست انفعال در پیش گرفته است.

 

به گزارش کورد هوال، پارتی پس از حمله مردم خشمگین شیلادزه علیه پایگاه نظامی ترکیه، و انتقاد آنها از انفعال مسئولان اقلیم در قبال حضور پ.ک.ک در مناطق کردنشین عراق، ضمن اتخاذ موضعی عجیب، مردم کرد را محکوم کرد و منتقدان حضور ترکیه به بهانه پایگاه‌های پ.ک.ک را دستگیر نمود. مردم منطقه کردنشین عراق، ضمن انتقاد همزمان از ترکیه و تروریست‌های پ.ک.ک، به شدت منتقد انفعال حزب دموکرات در مقابله با ستیزه‌جویان پ.ک.ک و ویرانی روستاها توسط آنها بودند.

اکنون که بعد از مدت طولانی، مسئولان امنیتی اقلیم، تنی چند از معترضان را آزاد کرده است، دامنه اختلافات بین پ.ک.ک و پارتی بالا گرفته است. زیرا مسئولان پ.ک.ک معتقد هستند که پارتی، با دعوت از ترکیه و اجازه ساخت پادگان به آنکارا، عملا مجوز اشغال مناطق کردنشین را صادر کرده است و زمینه برخورد و سرکوب با ستیزه‌جویان پ.ک.ک را نیز فراهم آورده است. از سوی دیگر، مردم و مسئولان اقلیم نیز پ.ک.ک را به پناه گرفتن در روستاها، اخاذی از مردم، تخریب خانه‌های آنها و دادن بهانه به ترکیه برای حملات هوایی متهم می‌کنند. مانند همیشه نیز قربانی این اختلافات احزاب کردی بر سر قدرت، مردم کرد هستند. زیرا این ختلافات عمیق و دیرینه، میان احزاب کردی همواره وجود داشته است و طرفین هرگز به خاطر مردم، از مواضع خود عدول نکردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی