در پی همکاری ارتش ترکیه با نیروهای وابسته به مسعود بارزانی و تشدید حملات ترکیه به مقرات گروه تجزیه طلب پ.ک.ک، تنش و جنگ رسانه ای پ.ک.ک با حزب دمکرات کردستان بالا گرفته است

به گزارش کورد هوال، جنگ رسانه‌ای پ.ک.ک و حزب دمکرات کردستان عراق (پارتی) ادامه دارد. پس از انتشار عکس‌های حضور “دیار غریب” عضو شورای رهبری پ.ک.ک (که هفته گذشته کشته شد) در سفرهای آزادانه و قانونی در ترکیه و دیدار با شهردار دیاربکر، موضوع همکاری مخفیانه و تنگاتنگ ترکیه و پ.ک.ک جدی‌تر شد. رسانه‌های پ.ک.ک نیز جنگ خود علیه بارازنی را تشدید نمودند و او را به نوکری و همکاری با ترکیه متهم کردند و گفتند “دیار غریب” با همکاری مشترک سازمان اطلاعات ترکیه و پاراستن، دستگاه امنیتی حزب بارزانی، کشته شده است.  پ.ک.ک مدعی است بارزانی نیروهای ترکیه را در اقلیم کردستان مستقر کرده، اطرف مقرهای آنها خندق درست نموده و پیشمرگه‌ها نیز نگهبانی می‌دهند تا گروهی به ارتش ترکیه حمله نکند. رسانه‌های پ.ک.ک می‌گویند بارزانی با سرقت پول مردم، افکار عمومی‌ را منحرف می‌کند.

از سوی دیگر، بارزانی و احزاب وابسته به وی نیز اقدامات پ.ک.ک در سوریه را به عنوان دستاویزی علیه اوجالان و قندیل به کار گرفته و از اقدامات مسلحانه پ.ک.ک انتقاد می‌کنند. گفتنی است پس از بحران سوریه و کنترل مناطق کردنشین توسط پ.ک.ک مصیبت‌های مختلفی برای مردم کُرد ایجاد شده است. پ.ی.د (شاخه سیاسی پ.ک.ک در سوریه) سبب فرار مردم از منازل و روستاها شد و این گروه اموال افراد فراری را به نفع پ.ک.ک مصادره نمود. مخالفان و منتقدان را شکنجه، زندانی کرد یا به قتل رساند.

انجمن میهنی کردهای سوریه گروهی مرکب از شانزده حزب سیاسی کُرد سوریه وابسته به بارزانی علیه اقدامات پ.ک.ک در کردستان سوریه در محافل مختلف انتقاد کردند. پ.ک.ک تعدادی از اعضای آنها در سوریه را زندانی کرده و سال‌هاست کسی از این افراد خبر ندارد. پس از فشار آمریکا و فرانسه برای کنار گذاشتن رویکرد دیکتاتوری، اداره خودگردان وابسته به پ.ک.ک تلاش می‌کند تصویری مثبت از خود نشان دهد. در این راستا آلدار خلیل از سران ارشد این گروه گفته انجمن میهنی اسامی‌ زندانیان خود را به ما نداده است تا سرنوشت آنها پیگیری شود. در پاسخ به این سخنان، بشار امین سیاستمدار کُرد عضو انجمن میهنی که سه مرحله با اداره خودگردان در دهوک و اربیل مذاکره نموده است، گفت: «آلدار خلیل دروغ می‌گوید. چون شخصا اسامی ‌زندانیان را به وی تحویل دادم».

گفتنی است پ.ی.د. مدعی استقلال از پ.ک.ک است. اما همه اعضای آن از جمله “آلدار خلیل” جنگجویان سابق پ.ک.ک هستند و آلدار خلیل نیز یک دست خود را در جنگ پ.ک.ک با ارتش ترکیه از دست داده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی