عملیات مشترک نیروهای ایزدی و ارتش عراق و حشدالشعبی در شنگال برای پاکسازی داعش ادامه داشته و شامل روستاهای بیشتری در این منطقه شده است.

به گزارش کورد هوال به نقل از سایت خبری روژ نیوز، عملیات مشترکی که جمعه گذشته و در پی حمله های اخیر داعش در شنگال علیه ایزدی ها که کشته شدن نیروهای ایزدی و عراقی را در پی داشت، از سوی نیروهای واحدهای مقاومت شنگال (YBŞ) و نیروهای عراقی برای ریشه کن کردن بقایای داعش آغاز شد،ادامه داشته و مرحله دوم آن نیز با شدت بیشتر ادامه داده شده و شامل روستاها و شامل مناطق بیشتری شده است.

طبق خبر در این عملیات  نیروهای عراقی، حشدالشعبی، پلیس فدرال و نیروهای ایزدی عضو (YBŞ) مشارکت داشته و در مرحله جدید به جز روستاهای استان نینوا و به ویژه روستای گولات از توابع شنگال روستاهای شیخ مندان، سولاخ، پردی آوران و شماری روستاهای دیگر را نیز در بر می گیرد.

روژ نیوز خاطر نشان ساخته که فرماندهان و مسئولین این عملیات حاضر به افشای جزئیات و اطلاعات بیشتری در این مورد نشده اند.

شنگال و روستاهای اطراف آن و تعداد بیشماری روستاهای استان نینوا، در سال ۲۰۱۴ به تصرف گروه تندروی داعش درآمده و طی درگیری های شدید نیروهای ایزدی و عراق و پشتیبانی ائتلاف جهانی ضد داعش این مناطق از اشغال داعش آزاد شد، اما پاکسازی مناطق آزاد شده از بقایای داعش هنوز ادامه داشته و عناصر داعش به فعالیت خود ادامه داده و شهروندان و نیروهای ایزدی و عراقی را هدف قرار می دهند.

پیش از اکتبر سال ۲۰۱۷ میلادی نیروهای عراقی به همراه نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و  نیروهای ایزدی و شبه نظامیان وابسته به پ.ک.ک، که در آزادسازی شنگال مشارکت داشتند، امنیت این منطقه را کنترل می کردند، اما از آن تاریخ، نیروهای پیشمرگ و پس از آن نیروهای نزدیک به پ.ک.ک، با فرمان دولت مرکزی عراق این منطقه را تخلیه کرده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی