استاندار کردستان گفت: تنوع لهجه و گویش‌های مختلف نشان از غنای فرهنگ و زبان کُردی است.

به گزارش کورد هوال از سنندج، بهمن مرادنیا در آئین افتتاحیه کنگره بین‌المللی مشاهیر کُرد که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به همه میهمانان خارجی و داخلی اظهار داشت: کنگره مشاهیر کُرد با همه عوامل و دست‌اندرکاران می‌کوشد تا تاریخ و فرهنگ این دیار را به منصه ظهور برساند.

وی افزود: امروز در کنگره مشاهیر کُرد سعی بر این است که استان کردستان این قطعه از بهشت ایران زمین بهتر به سراسر ایران معرفی شود.

استاندار کردستان تصریح کرد: اگر امروز در این مراسم به زبان فارسی صحبت می‌کنم، به‌خاطر انعکاس و پخش زنده مراسم در تمام شبکه‌های ملی و فراملی بوده و حضور میهمانان کُرد زبان با لهجه و گویش‌های مختلف نشان از غنای فرهنگ و زبان کُردی است.

وی معرفی و شناساندن چهره‌های فاخر و مردم کُرد را یکی از اهداف این کنگره ذکر کرد و ادامه داد: امروز در خدمت بزرگانی هستیم که افتخار ایران هستند.

مرادنیا با بیان اینکه پیام مردم در این کنگره انسجام و هم دلی است، گفت: در این مراسم هنرمندان با احساسات ظریف خود آثار ماندگاری را خلق می‌کنند.

وی با بیان اینکه این کنگره به‌منظور بها دادن بیشتر به مشاهیری است که در قید حیات هستند، اظهار کرد: در کنگره مشاهیر کرد، بزرگا ن و علوم مختلف مورد تجلیل قرار گرفته که یادآور هنر این دیار است.

استاندار کردستان اذعان کرد: گرچه در برگزاری این کنگره قطعاً کمبود و کاستی‌هایی وجود دارد اما امیدوارم در کنگره‌های آتی مشکل حل و فصل شود.

مرادنیا عنوان کرد: امیدواریم این کنگره سبب اتحاد ملی، صفا، صمیمیت، دوستی، محبت و عشق بیشتر میان همه اقوام ایران زمین شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی