پس از آن که نچیروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان، به جای محکوم کردن حملات ترکیه به مردم غیرنظامی کردستان عراق، از ترکیه معذرت خواهی کرد و مردم معترض را محکوم نمود، تعدادی از نهادهای مدنی دهوک خواهان توقف حملات ترکیه به اقلیم کردستان و پایان یافتن حضور غیرقانونی گروه پ.ک.ک در شمال عراق شدند.

به گزارش کورد هوال به نقل از شبکه تلویزیونی رووداو، نهادهای مدنی مردمی خواهان توقف تجاوز ترکیه به اقلیم کردستان و پایان اشغال مناطقی از این اقلیم توسط فرقه تروریستی پ.ک.ک شدند که با حضور خود راه را برای حملات ترکیه باز می‌کند. این نهادها در بیانیه‌ای ده ماده‌ای ترکیه و پ.ک.ک را اشغالگر نامیدند که مردم را قربانی خود می‌کنند. آنها از دولت عراق نیز خواستند در توافق خود با ترکیه تجدید نظر کند و ترکیه را مجبور به ترک خاک عراق کند.

گفتنی است ترکیه به بهانه مبارزه با پ.ک.ک، برخی مناطق کردنشین شمال عراق را اشغال و حاکمیت این کشور را نقض کرده است. معترضان خواستار احترام جدی آنکارا به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق هستند. آنها خاطرنشان کردند تاکنون بیش از پنجاه غیرنظامی قربانی حملات ترکیه و حضور پ.ک.ک شده‌اند.

در همین زمینه، نیچروان بارزانی، در موضعی عجیب، ضمن تشکر از ترکیه، مردم غیرنظامی و پ.ک.ک را مقصر اتفاقات و خشونت‌های رخ داده دانست و از آنکارا عذرخواهی کرد. وی گروه تروریستی پ.ک.ک را هدف حملات شدید لفظی قرار داد و آن را عامل بی ثباتی و ناامنی منطقه و حملات ترکیه معرفی نمود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی