به گزارش کورد هوال، ارتباط با پ.ک.ک همیشه برای همه در ترکیه و سایر کشورهای منطقه، باعث دردسر شده است. کارنامه این گروه به حدی سیاه است که افراد با کوچکترین ارتباط با آن، عملا مورد تمسخر و نفرت مردم و دولت‌ها قرار می‌گیرند. حزب عدالت و توسعه (حزب اردوغان) که سعی  کرده است مساله کردی را در چارچوب منافع ملی حل کند و تلاش داشته حساب کردها را از خشونت‌های پ.ک.ک جدا کند، دست به اقدامی عجیب زده است.

این حزب، در منطقه‌ی ساسون در باتمان فردی را به عنوان نامزد برای تصدی ریاست شهرداری معرفی کرده که دو برادرش عضو پ‌ک‌ک بوده و کشته شده‌اند و اکثر اعضای خانواده وی هم در قندیل به سر می‌برند. این موضوع سبب ابراز نارضایتی از حزب عدالت و توسعه شده است. این امر نیز به دلیل نفرت از اقدامات تروریستی پ.ک.ک است. در واقع، حزب اردغاون با یک اقدام نسنجیده، عملا باعث شده است تا ادعای مبارزه با تروریسم دولت ترکیه زیر سوال برود.

گفتنی است مظفر ارسلان نامزد آک.پارتی برای شهرداری ساسون از توابع باتمان در مناطق کردنشین ترکیه است. در سال ۱۹۹۴ یکی از برادران وی به نام ویجدین ارسلان در جنگ با ارتش ترکیه کشته شد. همچنین برادر بزرگتر او نیز به نام خیرالدین ارسلان عضو پ.ک.ک بود و در سال ۲۰۰۶ در جنگ با ارتش ترکیه کشته شد. همچنین پسر ارشد مظفر ارسلان نیز یکی از اعضای ارشد پ.ک.ک است و اکنون یکی از افراد نزدیک به مراد کارایلان است. بنا به اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، برخی دیگر از اعضای خانواده این نامزد حزب اردوغان نیز، به پ.ک.ک پیوسته‌اند.

روزنامه حریت ترکیه، ضمن درج اطلاعات مذکور، نوشته که مشخص نیست که آیا اطلاعات اشتباه درباره‌ی مظفر ارسلان به رجب طیب اردوغان داده‌اند یا اردوغان آگاه بوده که دو برادر مظفر دو عضو پ‌ک‌ک بوده‌اند و کشته شده‌اند؟

 

این در حالی است که حزب جمهوریخواه خلق (شاخه سیاسی و منتسب به گروه پ.ک.ک) در منطقه‌ی ساسون هیچ کاندیدی ندارد. اما حزب عدالت و توسعه در این منطقه، مظفر ارسلان را به عنوان نماینده معرفی کرده است تا در صورت رای مردم، شهردار شود. به نظر می‌رسد حامیان حزب جمهوریخواه خلق نیز به این فرد رای بدهند.

مردم و ناظران ضمن انتقاد از معرفی مظفر ارسلان به عنوان نامزد حزب اردوغان، از اینکه وی یک فرد نزدیک به پ.ک.ک را برای تصدی پست شهرداری معین کرده است، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند. گروه پ.ک.ک از دید آمریکا، اروپا، ایران و ترکیه یک گروهک تروریستی است و شاخه‌های آن در ایران و سوریه نیز بارها افراد بیگناه و نیروهای دولتی را ترور کرده‌اند. دولت ترکیه حدود ۴۰ سال است که با پ.ک.ک وارد درگیری مسلحانه داخلی شده است تا امنیت مناطق کردنشین خود را تامین کند.

 

 

 

 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی