معاون امور خاورمیانه وزارت خارجه انگلیس گفت کشورش در تلاش است که نیروهای یگان مدافع خلق موسوم به ی.پ.گ را از گروه پ.ک.ک جدا کند.
به گزارش کورد هوال، “الیستر بورت” معاون امور خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه انگلیس در یک کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا اعلام کرد؛ در ی.پ.گ. تعدادی طرفدار پ.ک.ک هستند اما اکثریت مخالف سیاست های پ.ک.ک هستند. وی افزود فشار زیادی را بر ی.پ.گ. می آوریم تا از پ.ک.ک دور شود.
این مقام انگلیس در حالی تعداد اندکی از نیروهای ی.پ.گ را طرفدار پ.ک.ک می داند که مرکز ملی مبارزه با ترور آمریکا که اطلاعات مربوط به ترور را جمع آوری، تجزیه و تحلیل می کند، در گزارشات و سایت خود در سر فصل “گروه های تروریستی” اطلاعات راجع به سازمان پ.ک.ک را ذیل تیتر Kongra-Gel ارائه داده و ی.پ.گ را به عنوان شاخه پ.ک.ک در سوریه معرفی کرده است.
“دانیل کواتز” مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا نیز در گزارش سالانه موسوم به “ارزیابی سازمان اطلاعاتی آمریکا از تهدیدات جهانی” در یک نشستی در کمیته منتخب اطلاعاتی سنا در رابطه با سوریه اظهار داشت: ی.پ.گ، شاخه گروه شبه نظامی پ.ک.ک در سوریه است که احتمالا در جستجوی نوعی ساختار مستقل و خودمختار است ولی با مقاومت ترکیه، روسیه و ایران روبرو خواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی