به بهانه بیانیه اخیر عبدالله اوجالان از زندان ایمرالی، یک فعال رسانه‌ای در مورد مکر و فریب پ.ک.ک و سران آن به کردها هشدار داد.

به گزارش کورد هوال، “صلاح‌الدین کُرد”، فعال رسانه‌ای در واکنش به پیام تازه اوجالان و آمادگی وی برای پایان ۴۰ سال جنگ در طول تنها یک هفته، در صفحه توئیتری خود خطاب به کردها می گوید فریب اوجالان را نخورند. این فعال رسانه‌ای و نویسنده کُرد، به تناقضات پ.ک.ک و اوجالان اشاره کرد و افزود «روزی این گروه در پی تشکیل یک کشور مستقل کردی بود و به این بهانه هزاران جوان کُرد کشته شدند، اما اکنون اوجالان از زندان می‌گوید کردها نیاز به یک کشور مستقل ندارند. عبدالله اوجالان به صورت صریح مخالف تاسیس دولت کردی است و این با اهداف اعلامی پ.ک.ک در زمان تاسیس در تضاد می‌باشد».

صلاح‌الدین کرد، اوجالان را دشمن کردها نامیده و می‌گوید «رهبر پ.‌ک‌.ک برای نجات جان خود همه چیز را زیر پا گذاشت و تاکنون ده‌ها هزار جوان کُرد را قربانی جاه‌طلبی‌های خود نموده است و اکنون کاملا در خدمت دولت ترکیه قرار دارد. کردها باید بدانند پ.ک.ک نماینده منافع آنها نیست و با خشونت خود جز ویرانی و بدبختی برای کردها هیچ دستاوردی نداشته و ندارد».

دشمنی با کردها، در حالی است که اوجالان و پ.ک.ک خود را حامی حقوق کردها توصیف کرده‌اند. اما یکی از مهمترین قربانیان اقتدارگرایی پ.ک.ک، زبان و فرهنگ کردی است. اوجالان و بسیاری از سران پ.ک.ک کردی نمی‌دانند و روزنامه رسمی این گروه نیز به زبان ترکی منتشر می‌شود. ذهنیت حاکم بر فرقه تروریستی پ.ک.ک، ذهنیتی ضد کردی است. یک نوع تضاد شدید بین سران پ.ک.ک در قندیل به ویژه دوران کالکان و مصطفی کاراسو از طرفی و سران آن در کردستان سوریه مانند مظلوم کوبانی وجود دارد. آنها با همدیگر اختلافات شدید دارند. سران پ.ک.ک در قندیل هرگز به منافع کردها فکر نمی‌کنند و ذهنیت حاکم بر پ.ک.ک ذهنیت دولت ترکیه و کمالیستی است و باید با آن مقابله نمود. این گروه سرباری سنگین برای کردهاست و لازم است کردها آن را کنار بگذارند. 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی