رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرد که اگر بهانه ای نباشد حملات توپخانه ای و هوایی به مناطق مرزی اقلیم کردستان روی نمی دهد و حل این مسئله باید به صورتی باشد که خون کُرد به دست کُرد ریخته نشود.

به گزارش کورد هوال به نقل از سایت رسمی پارتی، مسعود بارزانی در دیدار با شخصیت ها و فعالین منطقه باله کایتی به تاریخ مبارزاتی و تأثیر این منطقه در مبارزات آزادیخواهی کُردها اشاره کرده و گفت که این منطقه اکنون در شرایط دشوار و نامناسبی قرار گرفته و باید در کمترین زمان ممکن مشکلات منطقه  و دیگر مناطق مرزی اقلیم کردستان، حل شود.

رهبر حزب دمکرات کردستان (پارتی) افزود که دولت اقلیم کردستان باید برنامه ای منسجم را برای خدمات رسانی و بهبود وضعیت این منطقه تدوین و اجرا کند.

مسعود بارزانی همچنین گفت:” ما از وضع نامناسبی که در مرزهای اقلیم کردستان به وجود آمده ناراحت و نگرانیم. گاهی توپباران و بمباران از سوی ایران و ترکیه روی می دهد. اگر در اینجا بهانه ای داده نشود، نه توپباران روی می دهد و نه بمباران، به همین دلیل باید این وضعیت حل شده و به آن رسیدگی شود و نباید مردم منطقه تاوان شرایط نامناسب را بدهند و ما  بر روی این موضوع به صورتی کار می کنیم  که نباید بار دیگر خون کُرد به دست کُرد ریخته شود. اما باید وضعیت و شرایط اقلیم در نظر گرفته شود؛ چرا که تنها نقطه امید مردم است و اگر این امید از میان رود، همه چیز نابود می شود.”

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی