کمیته مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم سوریه در لیستی اسامی سیاسیون تاجری را منتشر کرده است که با صرف هزینه‌های کلان به تروریسم در سوریه دامن زده‌اند.

به گزارش کورد هوال، کمیته مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم سوریه با استناد به دو قطعنامه شماره ١٢۶٧(مصوب سال ١٩٩٩) و ١٣٧٣ (مصوب سال ٢٠٠١) فهرستی حاوی ۶١۵ نفر و ١٠۵ نهاد از ٣٠ تابعیت عربی و غیرعربی منتشر کرده است که در ترویج ترور در این کشور دست داشته‌اند.

بنابر این گزارش، ۵٨ درصد از افراد موجود در فهرست مذکور دارای تابعیت سوری، ١٠ درصد دارای تابعیت عربستان سعودی، ۶ درصد دارای تابعیت لبنانی، ۵ درصد با تابعیت کویتی در رده‌های اول تا چهارم قرار گرفته‌اند. این فهرست علاوه بر اتباع این چهار کشور افرادی از ٢۶ کشور دیگر را هم در برمی‌گیرد.

از میان افراد غیرعرب اسامی افرادی همچون “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور ترکیه، “احمد داوود اوغلو” نخست‌وزیر سابق ترکیه و دو روحانی سنی به نام‌های “نورالدین یلدیز” و “مراد پاشا” به چشم می‌آیند.

این در حالی است که در فهرست افراد عراقی هم اسامی “مسرور بارزانی” پسر مسعود بارزانی رییس پ.د.ک-عراق و “حارث سلیمان الظاری” به عنوان حامیان تروریسم قرار داده شده است. نکته جالب توجه اینکه مسعود بارزانی در تلاش است پسرش مسرور را بر کرسی نخست وزیری حکومت اقلیم کردستان عراق منصوب کند.

شایان ذکر است که قطعنامه‌های ١٢۶٧، ١٩٨٩ و ٢٢۵٣ درباره افراد، گروه ها و یا سازمانهایی است که با گروههای تروریستی داعش و القاعده رابطه دارند. این قطعنامه‌ها از سوی سازمان ملل متحد تهیه و تنظیم شده‌اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی