سخنگوی سابق شاخه سوری پ.ک.ک موسوم به پ.ی.د که پس از جدا شدن از این گروه به ترکیه گریخت، در گفتگو با تلویزیون TRT WORLD گفت: بخش بسیار بزرگی از سلاح های آمریکایی که به سوریه فرستاده شده است یا در انبارهای پ.ک.ک است یا به قندیل منتقل شده است.

به گزارش کورد هوال، “طلعال سیلو”، سخنگوی سابق پ.ی.د که پس از جدا شدن از این گروه به ترکیه گریخت، در گفتگو با تلویزیون TRT WORLD، با اشاره به مسئله سلاح های آمریکایی که پس از خروج نیروهای آمریکا به صورت جدی مطرح شده است، گفت: من یکی از کسانی بودم که مسئولیت تحویل گرفتن سلاح ها را داشتم. تنها کاری که انجام می دادیم امضا کردن کاغذ بود. در گذشته زمانی که سلاح ها را تحویل می گرفتیم فردی به نام سافکان از اعضای پ.ک.ک که نیمه کرد و نیمه ترک بود و زبان عربی هم نمی دانست آنها را به یک انبار ویژه منتقل می کرد. آمریکا این موضوع را انکار می کند. در خصوص این که این سلاح ها را به آمریکا پس خواهیم داد هیچ توافق و قراردادی امضا نکردیم. بخش بسیار بزرگی از سلاح های آمریکایی که به سوریه فرستاده شده است یا در انبارهای پ.ک.ک است و یا به قندیل برده شده است.

سیلو در خصوص استفاده نیروهای ی.پ.گ از کودکان در رده های نظامی گفت: زمانی که در کادر نظامی یک کودک ۱۲ ساله را دیدم بسیار تعجب کردم. همراه شاهین جیلو و افراد نزدیک به او بود. از منبج دختران عرب نیز حضور داشتند. در خصوص تغییر بافت جمعیتی نیز بارها شاهد بیرون انداختن مردم از خانه هایشان و غارت خانه هایشان بودم. روستاهای عرب نشین تماماً تخلیه می شدند.

لازم به ذکر است، ترکیه در صدد است حمله جدیدی را به شمال سوریه و مواضع نیروهای پ.ک.ک آغاز کند، اما این تصمیم با مخالفت ها و انتقادهای بسیاری در داخل و خارج از ترکیه روبرو شده است. ترکیه همواره نیروهای کرد سوریه را شاخه ای از پ.ک.ک و گروهی تروریستی خوانده و آنها را به تلاش برای تغییر بافت قومی منطقه متهم کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی