کارشناس سیاسی و تحلیلگر کرد در ترکیه معتقد است: حزب حاکم ترکیه برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی خود قصد حمله به قندیل (محل استقرار پ.ک.ک در شمال عراق) را دارد.

“بدری فرات”  کارشناس سیاسی و تحلیلگر کرد در ترکیه در مصاحبه اختصاصی با کورد هوال گفت: رجب طیب اردوغان با روش حمله به کردها به دنبال منافع شخصی خود است ، این در حالیست که در درون حزب عدالت و توسعه و در دوران حکمرانی این حزب در ترکیه نیز اقدام عملی و قانع کننده ای در جهت حل مساله کردها در ترکیه صورت نگرفته است.

بدری فرات افزود: مشی مسلحانه و بکارگیری خشونت چه از سوی پ.ک.ک باشد و چه از سوی دولت ترکیه، پذیرفته نیست چنانکه ما طی سالهای اخیر و به دنبال شدت گرفتن جنگ و درگیری بین پ.ک.ک و ارتش ترکیه دیدیم شهرهای کردنشین ویران شد و نیروهای دولتی به بهانه تامین امنیت هزاران شهروند کرد را دستگیر کردند.

بدری فرات با اشاره به ورود نیروهای ارتش ترکیه و احتمال عملیات نظامی علیه پ.ک.ک در ارتفاعات قندیل گفت:  سکوت اقلیم کردستان عراق به معنای همراهی با ترکیه برای سرکوب پ.ک.ک است، اما آنها باید خوب بدانند که ترکیه دشمن همه کردهاست و هر آنچه که نمادی از کردها را داشته باشد مورد حمله قرار می دهد.

کارشناس سیاسی و تحلیلگر کرد در ترکیه درباره انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی هفته آینده در ترکیه نیز گفت: در انتخابات ترکیه قبلا تقلب صورت نمی گرفت اما در انتخابات زودهنگام پیش رو با توجه به تغییر قوانین احتمال تقلب وجود دارد و حزب عدالت و توسعه در تلاش است تا طبق منافع خود تغییرات را انجام دهد مثلا آرای بدون مهر را نیز قبول می کند و نیروهای امنیتی در مناطق کردنشین مسئول جابجایی صندوق ها هستند و برای همین حزب دمکراتیک خلق ها ( ه.د.پ.)  نیز اقداماتی را برای جلوگیری از تقلب انجام داده است.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی