پروفسور “مصطفی مسلم”  برادر صالح مسلم ( از مسئولان عالیرتبه شاخه سیاسی پ ک ک در سوریه) اعلام کرد: اردوغان فردی مسلمان و مومن است و به قول خود عمل می کند. برای همین نیز همه کردها باید در این مرحله از او حمایت کنند.

به گزارش کورد هوال به نقل از رووداو،  پرفسور “مصطفی مسلم”  که یکی از موسسان دانشگاه الزهرا در ترکیه است در برنامه افطار با حضور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در دیاربکر اعلام کرد :  کردهای ترکیه بایستی به اردوغان رای بدهند.

وی گفت: من از همه کردها می خواهم دنبال کسانی نباشند که این همه در ترکیه و سوریه خون می ریزند. همه ما مسلمان هستیم و در هیچ جای اسلام قتل و خونریزی تایید نمی شود. نباید اجازه بدهیم از ما برای قتل و خشونت استفاده ابزاری کنند تا برادران مسلمان خود را بکشیم.

برادر صالح مسلم با اشاره به تبلیغات پ.ک.ک برای ترویج اندیشه های الحادی و مارکسیستی بین کردها افزود: فقط اسلام می تواند حقوق کردها را تامین کند. راهی جز این وجود ندارد. اگر از راهکارهای اسلامی حمایت کنیم حقوق کردها تامین خواهد شد. مردم عفرین طی ۵۰ سال گذشته اشتباهات خود را تکرار می کنند. کمونیسم در سوریه برای بار اول از عفرین شروع شد. در آن هنگام روحانیون دینی نبودند تا بتوانند آنها را توجیه کنند. اکنون لازم است علمای دینی آنها را ارشاد کنند. اگر اجازه بدهند به انجا خواهیم رفت تا آنها را از مسیر کمونیسم به راه اسلام هدایت خواهیم کرد.

برادر صالح مسلم اکنون در جرابلس و الباب در مناطق تحت کنترل ترکیه مسئول آموزش علوم دینی است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی