خشونت طلبان پ.ک.ک/ی.پ.گ با ربودن کودکان زیر ۱۶ سال آنها را از خانواده‌های خود جدا کرده و به میدان جنگ و فعالیت‌های نظامی می‌فرستد.

به گزارش کورد هوال به نقل از خبرگزاری TRT، در حالی که سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر بارها درباره بهره‌کشی تجزیه طلبان از کودکان در عراق و سوریه هشدار داده اما گروه خشونت طلب پ.ک.ک/ی.پ.گ کماکان کودکان ۱۱ تا ۱۶ ساله را از خانواده های خود جدا کرده و به میدان جنگ و فعالیت‌های تروریستی اعزام می‌کند.

ایالات متحده آمریکا طی گزارشی در باره قاچاق جهانی انسان در ژوئیه ۲۰۱۵ اعلام کرد که گروه جدایی طلب پ.ک.ک کودکان کرد را ربوده و مجبور به مشارکت در اقدامات خود می‌کند.

در گزارش مشابهی در ژوئن ۲۰۱۶ نیز آمده است، گروه خشونت طلب پ.ی.د/ی.پ.گ شاخه پ.ک.ک در سوریه کودکان زیر ۱۵ سال را ربوده و به کمپ‌های آموزشی خود می فرستد.

شمار دیگری از سازمان‌های بین المللی و مردم نهاد نیز گزارش‌های مشابهی درباره سوءاستفاده این گروه از کودکان ارائه کرده اند.

در همین راستا، دیده بان حقوق بشر در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴ در گزارشی تحت عنوان “اداره کردی: سوءاستفاده پ.ی.د در مناطق تحت کنترلش” اعلام کرد که این گروه تجزیه طلب در مناطق عفرین، عین العرب(کوبانی) و جزیره دختران و پسران زیر ۱۸ سال را به صورت اجباری از خانواده هایشان جدا کرده و روانه جنگ می‌کند.

کمیسیون مستقل تحقیقات سازمان ملل درباره سوریه نیز در گزارشی در اوت ۲۰۱۳ از استخدام کودکان زیر ۱۲ سال در عفرین و حسکه توسط ی.پ.گ خبر داده است.

دیده بان حقوق بشر نیز در ده ژوئیه ۲۰۱۵ طی گزارشی با عنوان “سوریه: شبه نظامیان کرد قانون ممنوعیت سربازگیری از کودکان را نقض می‌کنند” اعلام کرد که پ.ی.د/ی.پ.گ در حال سوءاستفاده و سربازگیری اجباری از کودکان زیر ۱۸ سال است.

این سازمان فهرست ۵۹ کودک را منتشرکرد که ده تن از آنان زیر ۱۵ سال بوده اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی