تشدید اختلافات پ ک ک و یکیتی

 

روز به روز عرصه در جهات مختلف بر پ ک ک تنگ می شود. در حالی که خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه سبب شده تا پ ک ک شدیدا نگران ادامه حیات خود باشد یکتی نیز در استان سلیمانیه عرصه را بر این گروه تروریستی تنگ کرده و با بستن مراکز وابسته به آن مانع ادامه فعالیت های پ ک ک می شود. در اامه اقدامات یکتی برای ممانعت ز فعالیت پ ک ک، این حزب اقلیم کردستان یک روزنامه نگار وابسته به پ ک ک را دستگیر کردند.

 

به گزارش کوردهوال به نقل از رسانه‌های اقلیم کوردستان، پ ک ک برای “آزادی اوجالان” قصد داشت در یکی از خیابان های سلیمانیه راه پیمایی کند و برهم لطیف از خبرگزاری روژ نیوز وابسته به پ ک ک نیز خبر آن را پوشش می داد. این راه پیمایی نیز غیرقانونی بود لذا طی آن تعدادی از افراد از جمله این روزنامه نگار خبرگزاری غیرقانونی دستگیر شدند.

 

ممنوعیت فعالیت پ ک ک به گرمیان نیز رسید

 

هر روز که می گذرد محدودیت و ممنوعیت فعالیت های پ ک ک در اقلیم کردستان بیشتر می شود. طی سال های اخیر پارتی به رهبری مسعود بارزانی ضمن ممنوعیت فعالیت های پ ک ک برای مقابله با پ ک ک با ترکیه نیز همکاری می کرد. اخیر یکتی نیز به این همکاری پیوسته تا با بیرون کردن پ ک ک مانع ادامه بی ثباتی منطقه توسط این گروه شوند.

 

یکتی طی چند هفته اخیر فشار بر پ ک ک را افزایش داده و به تدریج فعالیت های آن در مناطقی بجز سلیمانیه را نیز ممنوع می کند. در گرمیان نیز پلیس وابسته به یکتی دفتر حزب حرکت ازادی وابسته به پ ک ک را بست و بدین ترتیب اختلافات این گروههای کردی عمیق تر شد. کارشناسان معتقدند در صورت ادامه این روند احتمال درگیری های مسلحانه بین آنها همانند دهه نود میلادی نیز وجود دارد.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی