هیات وزارت امور خارجه آمریکا در سفر به آنکارا از تعیین جایزه نقدی برای دستگیری ۳ عضو ارشد گروه تجزیه طلب پ.ک.ک خبر داد.

به گزارش کورد هوال به نقل از روزنامه حریت، در پی سفر اخیر هیئت وزارت امور خارجه آمریکا به رهبری “متیو پالمار”، معاون وزارت امور خارجه آمریکا به آنکارا و دیدار با برخی مقامات این کشور، خبرها حاکی از تعیین جایزه نقدی برای دستگیری ۳ عضو ارشد گروه جدایی طلب پ.ک.ک از سوی وزارت امور خارجه آمریکا دارد.

این تصمیم که در چارچوب برنامه “جایزه برای عدالت” اتخاذ شده است برای دستگیری و تحویل “مراد قاراییلان” فرمانده کل نیروهای نظامی موسوم به HPG مبلغ ۵ میلیون دلار، “جمیل باییک” عضو شورای رهبری، از بنیانگذاران پ.ک.ک و فرمانده ارشد آن مبلغ ۴ میلیون دلار و برای “دوران کالکان” عضو ارشد شورای رهبری پ.ک.ک مبلغ ۳ میلیون دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است.

“متیو پالمار” در بیانیه کتبی که در پی سفر به آنکارا در این ارتباط منتشر کرده عنوان می کند: ما به فعالیت های مبارزه با تروریسم متفق ناتوی خود ترکیه و همکاری در این راستا ارزش زیادی قائل هستیم. از این که ۳ تن از رهبران ارشد پ.ک.ک در برنامه “جایزه برای صلح” جای گرفته اند بسیار خرسند کننده است. وزارت خارجه آمریکا حتی در صورت ارائه موقعیت مکانی موثق این افراد حاضر به پرداخت این پول خواهد بود. آمریکا از سال ۱۹۹۷ سازمان پ.ک.ک را به عنوان گروه تروریستی می شناسد و از سال ۲۰۰۱ میلادی نیز پ.ک.ک را در لیست عناصر ترور جهانی جای داده است.

این سه نفر از فرماندهان و رهبران ارشد پ.ک.ک بعد از “عبدالله اوجالان” رهبر پ.ک.ک محسوب می شوند که در سال ۱۹۹۹ بازداشت شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی