یک مقام جنبش گوران می گوید، اتحادیه میهنی (یکیتی) به جای ایجاد موانع در مقابل گوران، برای مشکلات و بحران های داخلی خود چاره کند.

به گزارش کورد هوال، “نصرالدین محمود” عضو شورای ملی جنبش گوران در رابطه با تشکیل حکومت اقلیم کردستان و تلاش های یکیتی علیه جنبش گوران به باسنیوز گفت: زمانی که ما تصمیم بگیریم در حکومت آینده اقلیم شرکت کنیم نه یکیتی و نه هیچ حزب دیگری نمی تواند مانع شود.

وی همچنین گفت: اگر ما بخواهیم در تشکیل حکومت آینده اقلیم شرکت کنیم به اندازه کرسی های کسب کرده در انتخابات در حکومت مشارکت کرده و به مردم اقلیم خدمت می کنیم. یکیتی هم حق ندارد که برای ما تعیین تکلیف کند اینکه فلان پست یا وزارتخانه را بگیریم یا نگیریم چرا که مخاطب ما پارتی است نه یکیتی.

عضو شورای ملی جنبش گوران در پایان گفت: اجازه نمی دهیم یکیتی در روابط آنها با پارتی سنگ اندازی کند و مانع تشکیل دولت توسط هر دو گردد. پارتی و یکیتی از دهه نود میلادی تاکنون بر اساس فیفتی-فیفتی قدرت و پول نفت را بین خود تقسیم می کردند و اکنون قرار است این تشریک قدرت بین پارتی و گوران صورت گیرد.

تنش های درون حزبی و بین حزبی از محورهای اساسی احزاب کردی اقلیم است. یکیتی و گوران زمانی یک حزب بودند اما اکنون دشمن سرسخت هم هستند و حتی در مراحلی نیز به روی هم اسلحه کشیدند. اکنون با وخیم شدن روابط یکیتی و پارتی، پارتی سعی دارد روابط خود با گوران را بهتر کند در حالی که هر دو نیز قبلا دشمن خونین همدیگر بودند!

جنگ قدرت در حالی ادامه دارد که بحران اقتصادی زندگی مردم اقلیم را فلج کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی