بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۶۷۹ عضو مسلح پ.ک.ک بین ۱۴ تا ۱۸ سال سن دارند.

 

به گزارش کورد هوال به نقل از خبرگزاری آناتولی، در سالیان اخیر شاخه نظامی پ.ک.ک تلاش کرده تا بخشی از نیروهای خود را از میان نوجوانان شهرها و روستاهای مرزی ترکیه تامین کند.

بررسی‌های نهادهای امنیتی ترکیه نشان می‌دهد که در حال حاضر ۶۷۹ عضو شاخه نظامی این گروه بین ۱۴ تا ۱۸ سال سن دارند و سرشاخه‌های پنهان در شهرها و روستاهای ترکیه آنها را فریب داده و با وعده‌های توخالی باعث شده‌اند این نوجوانان خانواده و مدرسه را رها کرده و روانه کوهستان‌های اقلیم کردستان عراق شوند.

در ادامه این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۰۵ نفر، در سال ۲۰۱۵ میلادی ۴۲۴ نفر، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۲۲ نفر، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۸۸ نفر و در چند ماه اخیر سال جاری میلادی ۴۷ نفر از میان نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ ساله ترکیه به شاخه نظامی پ.ک.ک پیوسته‌اند و این آمار نشان می‌دهد که سال به سال از میزان پیوستن نوجوانان کم سن و سال به این گروه کاسته شده است.

مقامات امنیتی ترکیه همچنین اعلام کرده‌اند از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۱۸ میلادی و در یک بازه زمانی ۲۸ ساله، شاخه نظامی پ.ک.ک توانسته است ۱۴۶۶ نوجوان زیر ۱۵ سال را از خانواده‌های آنها جدا کرده و به کوهستان‌ها ببرد.

کارشناسان تربیتی و روانشناسی بر این باورند که فریب دادن نوجوانان کم سن و سال و جدا کردن آنان از فضای خانواده و مدرسه و مسلح کردن این افراد، نقش مخربی در روح و روان آنها ایفا می‌کند و باعث می‌شود روند طبیعی نوجوانی و جوانی در این افراد تجربه نشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی