حمایت کورکورانه کهنه سربازان غربی از استقلال کردها
موفقیت اغراق آمیز آنها علیه داعش کمک کرد تا از یک گروه شبه نظامی رادیکال به یک بازیگر قدرت ادعایی منطقه ای تبدیل شوند. آیا آنها در جنگ با داعش موفق بوده اند؟ بله – اما ارتش سوریه موثرتر بوده اما هرگز همانند پ.ک.ک مورد تایید غرب قرار نگرفتند.
“پاتو رینکون” یک کهنه سرباز آمریکایی اخیرا در مورد تجربه آموزش خود در ی.پ.گ. در سوریه نوشته است. وی با این که نخست به خواسته آنها برای استقلال علاقمند بود، اما خیلی زود متوجه ماهیت واقعی این گروه شد.
این سند و شاهدی اختصاصی توسط یک آمریکایی است که توسط شورشیان کرد در سوریه آموزش دیده است.
او می نویسد: “در سن ۲۳ سالگی خدمت در نیروی دریایی آمریکا را تمام کردم. هیچ جا اعزام نشده بودم. همانند بمبی بودم که می خواهد روی کره زمین منفجر شود. این اتمام خدمت برای بازنشستگی در سال ۲۰۱۰ صورت گرفت. پس از سه سال مرخصی به خاطر بیماری ناشی از صدمه مغزی. در سال ۲۰۱۵ خودم را قانع کردم تا عضو ی.پ.گ. شوم و با داعش بجنگم. این گروه شاخه مسلح حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د.) و نیروی اصلی نیروی سوریه دموکراتیک است. با این که گرایش ایدئولوژیک آنها به صورت مستقیم از اتحاد شوروی سابق گرفته شده اما حس ناسیونالیستی آنها بیشتر غلبه می کند. من در آموزش آنها شرکت کردم و همیشه از حق شان برای آزادی و استقلال حمایت می کردم. از طرف دیگر آنها به صورتی مسخره مدعی بودند همه فرهنگ های محیط یعنی عربی، فارسی و ترکی از فرهنگ کردی ناشی می شود. باید گفت کردها هرگز استقلال نداشته اند و تشخیص این ناسیونالیسم ادعاگرا با پوشش جهان وطن خواهی کاملا مشهود بود. فرماندهان با احترام با اعضای غربی رفتار می کردند اما اعضای دیگر فقط می خواستند بدانند چه می توانیم برایشان انجام دهیم یا چه می توانند از ما بدزدند. البته من خوش شانس بودم چون چمدان های من در بخش امانات فرودگاه سلیمانیه بود. منظورم از دزدی این است کلاه، عینک، روسری یا هر چه را که دوست داشتند با نام “هوالتی” یعنی رفاقت! از ما می گرفتند و برای خود می بردند. با نام هوالتی از شما دزدی می کردند!
دیدگاه آنها در مورد مارکسیسم هم مسخره بود، در مورد فمینیسم هم دیدگاهی بدتر داشتند. ما ناچار بودیم «تاریخ جهانی زن» را بخوانیم که طی آن چند مورد تبلیغ مسخره فمینیستی صورت می گرفت. در دوره اولیه و کوتاه من در این یگان نظامی، به من گفتند حتی در برابر یک زن نباید مسواک بزنم تا آن زن تحریک نشود! خیلی مسخره بود. اصرار می کردند بازو به بازو بدهیم و این قدرت و ضعف یک فرد را نشان می دهد! بیشتر افراد صرفا به خاطر عرق محلی خود آمده بودند و افرادی غیرنظامی بودند. پسربچه ها و دختربچه های ۱۳ یا ۱۴ ساله نیز عضو بودند و این به تنهایی دلیلی خوب بود تا آنجا را ترک کنم.”
در یک کلاس طولانی و مسخره “تاریخ جهانی زن” مربی می گفت اگر در درگیری سلاح زن سنگین باشد و سلاح مرد سبک، مرد نباید به او کمک کند چون باعث می شود زن احساس کند توانایی ندارد. اما وقتی یکی در مورد برعکس آن پرسید جواب مثبت بود! من حتی یک گلوله هم برای ی.پ.گ. شلیک نکردم و وقتی دیدم ایدئولوژی پوچ، آموزش نظامی ضعیف دارند و سربازکودک جذب می کنند، این برای ترک کردن کافی بود. از آنجا به عراق و سپس به ترکیه رفتم تا برگردم.” گزارشاتی از این قبیل مسلما در رسانه های اصلی غربی منتشر نمی شوند چون با روایت آنها و حامیانشان همخوانی ندارد.
در یک مورد دیگر یک کهنه سرباز آمریکایی در انگلستان و سپس در ترکیه دستگیر شد. “جو رابینوسن” پس از پنج ماه عضویت در ی.پ.گ. در سوریه هنگام بازگشت به انگلستان دستگیر شد. وی توسط پلیس منچستر به خاطر مظنون بودن به اقدامات تروریستی دستگیر شد. وی در ۱۸ سالگی به عضویت ارتش بریتانیا در آمد و پس از خدمت در افغانستان به سوریه رفته بود. وقتی انگلستان را به مقصد سوریه ترک کرد حکم دستگیری برای یک اقدام خلاف دیگر صادر شده بود. این فرد از رفتن به دادگاه خودداری کرد و راهی سوریه شد.
هدف اطلاعات این مقاله ارائه یک تصویر واقعی و متوازن از همه تبلیغات ها و رمانتیک نشان دادن هایی است که در مورد این گروههای تروریستی کردی در رسانه های غربی صورت می گیرد. آنها هر چه باشند در پایان همین اند: مسلح اند، خطرناک اند و با حمایت بین المللی مرتکب جنایت شده اند. لازم است حمایت از این گروههای تروریستی فورا پایان یابد تا بیش زا یان تفرقه، آشوب و مرگ منطقه را فرا نگیرد.
نوشته ی: سارا عابد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی