با حضور استاندار کُردستان، مدیر کل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک، مشاور رئیس کل گمرک ایران ، مدیر کل گمرکات استان کردستان و کارشناسان دفتر فن آوری اطلاعات گمرک در چارچوب دستورالعمل ساماندهی مبادلات مرزی هیأت وزیران، دومین مرز رسمی پیله‌وری کشور در شیخان استان کُردستان افتتاح شد.

به گزارش کورد هوال  این در حالی است که تا کنون ساماندهی سه بازارچه برای حذف کولبری و آغاز مبادلات پیله وری تصویب شده است و طی دو روز ، دو بازاچه بانه و شیخان افتتاح و اجرایی شده است.

مبلغ مصوب برای اعطای سود بازرگانی به مرزنشینان ۹۰۰ میلیارد تومان برای فعالان بازارچه های ۴ استان مرزی در کشور است که پیش بینی شده این مبلغ مستقیما عاید مرزنشینان شود و به مرزنشینان دارای کارت الکترونیک، ماهانه ۵۰۰ هزار تومان اعطا می شود.

روز سه شنبه هشتم اسفند نیز پس از راه اندازی کارت الکترونیک مرزنشینان در بازارچه مرزی سیرانبند، مغازه داران وکسبه ی بانه کرکره ی مغازه ها را با امید بیشتری بالا کشیدند و کسب و کار در این شهر تجاری رونق دوباره گرفت.

مسئولان می گویند اجرای این کار به همت مردم و سرمایه گذاران منطقه، همسو با دیگر طرح های توسعه ای از جمله منطقه ویژه اقتصادی و طرح های اشتغال فراگیر روستایی، زمینه توسعه ، آبادانی و رونق بازار کسب و کار شهرستان را فراهم می کند.

مدیر کل مرکز امور واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرکی کشور گفت: این طرح با هدف حفظ شأن و منزلت مرزنشینان غیور و همچنین کنترل و نظارت بر کالا‌های وارداتی به تصویب رسیده و از امروز اجرا شده است.

در این طرح برای هر مرزنشین تا شعاع ۲۰ کیلومتر و تا سقف ۵ میلیون ریال تخفیف عوارض گمرکی در نظر گرفته شده است.

علی معقولی افزود: تاکنون برای ۶ هزارنفر درشهرستان بانه کارت الکترونیکی مرزنشینان صادر شده که تقاضا برای صدور این کارت در حال افزایش است.وی افزود:عدم پرداخت مالیات ۴ درصدی و عدم ثبت سفارش کالا برای مرزنشینان از مزایای این طرح است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی