نیچروان بارزانی روز سه شنبه با ” جوان لوندز” سفیر استرالیا در عراق و هیات همراه ملاقات و گفتگو نمود. در این ملاقات سفیر استرالیا با تبریک پیروزی حزب دمکرات در انتخابات، ابراز امیدواری کرد تلاش احزاب سیاسی برای تشکیل کابینه حکومت جدید عراق به نتیجه موفقیت آمیزی ختم شود. نیچروان بارزانی در این نشست بر تحکیم و گسترش روابط دو جانبه در زمینه های مختلف تاکید کرد.

 

شاسوار عبدالواحد نیز روز سه شنبه بطور جداگانه با سرکنسول های آمریکا، انگلیس و چین ملاقات و گفتگو کرد. محور اصلی این نشست ها بررسی تخلفات انتخابات پارلمان اقلیم و برنامه های حرکت نسل جدید در چهار سال آینده عنوان شده است. شاسوار عبدالواحد در این نشست ها  از مقامات خارجی درخواست کرد با حرکت نسل جدید برای انجام اصلاحات ریشه ای در عراق و اقلیم همکاری کنند.

 

در  ادامه‌ی دیدار و ملاقات‌های مقامات اقلیم با مقامات منطقه‌یی و جهانی مسعود و مسرور بارزانی با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران قبل از ظهر روز سه شنبه ملاقات و گفتگو کردند. بنا بر اطلاعات دریافتی در این نشست با بررسی وضعیت کرکوک درخواست گردیده از تلاشهای اتحادیه میهنی برای عادی کردن این شهر جلوگیری شود. از سوی دیگر در این ملاقات مسئله افزایش پست های حزب دمکرات در حکومت مرکزی عراق ارزیابی شده است. بنا بر اطلاعات دریافتی در این نشست از مسرور بارزانی درخواست شد در نشست شورای امنیت ملی در تهران شرکت کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی