دیده‌بان حقوق بشر طی گزارشی بار دیگر تاکید کرد که گروه جدایی طلب ی.پ.گ/پ.ک.ک کودکان را ربوده و مسلح کرده و از آنها در میدان جنگ استفاده می‌کند.

به گزارش کورد هوال به نقل از خبرگزاری آناتولی، گزارش “دیده بان حقوق بشر” بار دیگر نشان داد که ی.پ.گ./پ.ک.ک  کودکان را ربوده و وادار به جنگیدن می کند. در این گزارش به استفاده از کودکان سرباز توسط پ.ک.ک در عملیات شاخه زیتون در عفرین نیز اشاره شده است.

پیش از این ترکیه هنگام عملیات شاخه زیتون در عفرین، جنایت گروه‌ تجزیه طلب پ.ک.ک در استفاده ابزاری از کودکان را با اسناد و مدارک ثابت کرده بود.

بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر، پ.ک.ک در داخل و خارج از ترکیه خیلی محدود شده و برای جذب اعضای جدید با دشواری مواجه شده است. برای همین به زور کودکان را از خانواده ها جدا می کند و به جنگ می فرستد.

عناصر این گروه نه تنها به جای قلم، به دست کودکان اسلحه می دهد و به آنها آموزش جنگ و خشونت می دهد بلکه آنها را مورد حمله نیز قرار می دهد. بی‌رحمی این گروه با کودکان و مادرانشان به حدی است که اخیرا یک مادر و نوزاد ۱۱ ماهه اش را در استان حکاری ترکیه به قتل رساندند.

در گزارش دیده‌بان حقوق بشر آمده است:

“این گروه باید هر چه زودتر آموزش نظامی به کودکان و تسلیح آن را متوقف کند. مسلح کردن افراد زیر ۱۸ سال طبق قوانین بین‌الملل ممنوع، جنایت جنگی محسوب می شود”.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی