عضو شورای رهبری حزب اتحادیه میهنی (یکیتی) کردستان، وجود منصب ریاست اقلیم را برای اقلیم کردستان غیر ضروری و زیادی قلمداد کرده و گفت که حل مشکلات اقلیم، مهمتر از تصمیم گیری در مورد این منصب است.

به گزارش کورد  هوال، “آریز عبدالله” با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس بوک، با اشاره به تعویق تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و درخواست حزب پارتی برای فعال سازی دوباره منصب ریاست اقلیم کردستان، تاکید کرد که از نظر وی منصب ریاست اقلیم، منصبی زیادی و غیرضروری در اقلیم کردستان است.

وی گفت که اگر قرار بر فعال سازی دوباره این منصب است، باید رئیس جدید اقلیم، در پارلمان کردستان انتخاب شده و اختیارات آن نیز کاملاً محدود شود.

عضو شورای رهبری حزب یکیتی گفت که در حال حاضر باید بر سر دو مسئله تشکیل دولت و منصب نخست وزیری و نیز فعال سازی ریاست اقلیم، توافق صورت بگیرد و حزب پارتی نیز نامزدهای خود برای این دو منصب را معرفی کرده و این در حالی است  که منصب ریاست اقلیم به حالت تعلیق درآمده و برای فعال سازی آن نیز باید قانون منصب ریاست اقلیم در پارلمان اصلاح شود.

“آریز عبدالله” حزب پارتی را متهم کرد که حاضر به گفتگو در مورد مسائل مربوط به مشکلات کرکوک و روابط با بغداد نیست و گفت که این حزب نمی تواند به دلخواه خود برخی موضوعات را برای توافق انتخاب کرده و از دیگر موضوعات چشم پوشی کند و باید این حزب به همراه یکیتی و جنبش تغییر در مورد حل تمامی مشکلات و مسائل فیمابین به گفتگو بپردازد.

وی در پایان همچنین تاکید کرد که در حال حاضر حل مشکلات اقلیم کردستان، تلاش برای تشکیل دولتی مقتدر و دارای ثبات در اقلیم و ایجاد اتحاد و موضع مشترک کردها در بغداد، بسیار مهمتر از تصمیم گیری در مورد مسئله منصب ریاست اقلیم کردستان است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی