“زاگرس برواری” عضو حزب دمکرات اقلیم کردستان در گفتگو با خبرنگار کورد هوال در رابطه با تعیین جایزه برای دستگیری سران پ.ک.ک از سوی آمریکا گفت: آمریکا در منطقه به دنبال منافع خود است و قطعا در مقطع کنونی هدفش نابود کردن پ.ک.ک نیست بلکه می خواهد کمی ترکیه را راضی نگه دارد چرا که آمریکا خود بهتر از هر کسی مکان سران پ.ک.ک را می داند. وی همچنین گفت: از طرفی ترکیه همواره از آمریکا می خواهد فقط به قرار دادن پ.ک.ک در لیست گروه های تروریستی اکتفا ننماید لذا خواهان برخورد با آن است.

برواری در ادامه خاطر نشان ساخت: اولین بار نیست که آمریکا مواضع علنی ضد پ.ک.ک می گیرد و نمونه بارز آن دستگیری عبدالله اوجالان است که با کمک اسرائیل صورت گرفت لذا بعید به نظر می رسد این تصمیم آمریکا جدی باشد. چون ترکیه به سوی روسیه گرایش پیدا کرده و آمریکا نیز به دنبال راهی می گردد تا کمی ترکیه را از عصبانیت در آورد. وی در ادامه افزود: ترکیه از وضعیت کنونی در کردستان سوریه بسیار ناراحت است و آمریکا را مقصر می داند. باید بگویم حضور کشورهای بزرگ در منطقه مانند روسیه و آمریکا صرفا به خاطر منافع خودشان است و در این میان خاورمیانه قربانی شده است. اگر آمریکا مناطق کردنشین سوریه را ترک کند، ترکیه در عرض چند ساعت آنجا را خواهد گرفت تا از دست پ.ک.ک در بیاورد لذا پ.ک.ک بدون آمریکا نمی تواند در آنجا کاری از پیش ببرد.

عضو حزب دمکرات اقلیم کردستان در رابطه با سیاست های غلط پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه و نیز دستگیری، شکنجه و ستم به مردم این مناطق به خبرنگار کورد هوال گفت: پ.ک.ک در مناطق کردنشین سوریه سیاست خودمحوری را در پیش گرفت، احزاب کردی را اخراج کرد، مردم را شکنجه نمود، زندانی کرد و فضایی ایجاد کرد که کسی نتواند در آن بماند. حتی پ.ک.ک به توافق هایی که بارزانی جهت اجماع کردهای سوریه انجام داد پایبند نماند. گروه های وابسته به پ.ک.ک راه را بر کردها بستند و با این که هزاران جوان کرد را به خاطر برنامه های آمریکا به کشتن دادند اما تضمینی وجود ندارد آمریکا حمایت از آن را ادامه دهد. لذا باید بگویم سیاست پ.ک.ک اشتباه بوده و آمریکا نیز از آن برای منافع خود بهره برداری می کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی