صدر اعظم اتریش با انتشار پیامی گفت؛ پ‌.ک‌.ک یک سازمان خشونت آمیز و استالینی است و این گروه خشونت طلب در اتریش جایی ندارد.

به گزارش کورد هوال، “سباستین کورتس” صدراعظم اتریش در مورد شرکت کردن تعدادی از هواداران پ.‌ک.‌ک در مراسم روز کارگر در وین در صفحه توئیتری خود پیامی علیه پ‌.ک.‌ک منتشر کرد. وی خطاب به حزب سوسیال دموکرات اتریش گفت: «لازم است فورا رابطه خود با پ‌.ک.‌ک را قطع کنید چون پ.‌ک.‌ک یک سازمان خشونت آمیز و استالینی است و این سازمان تروریستی در اتریش جایی ندارد».

گفتنی است پ‌.ک‌.ک در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا، آمریکا و ناتو قرار دارد و گزارش سالانه اینترپل نیز نشان می‌دهد ۸۰ درصد قاچاق و توزیع مواد مخدر به اروپا توسط شبکه‌های جنایی وابسته به پ‌.ک.‌ک صورت می‌گیرد. چندی پیش سازمان اطلاعات داخلی آلمان نیز طی گزارشی ویژه فعالیت‌های پ.‌ک.‌ک را تهدیدی برای امنیت اروپا نامید و خواهان مقابله با آن شد. تجمعات خشونت‌آمیز، حمل سلاح سرد و گرم، تظاهرات نژادپرستانه، حمله به اماکن و ساختمان‌های دولت ترکیه، قاچاق انسان و پولشویی، از جمله خطرات پ.ک.ک برای امنیت اروپا به ویژه آلمان و اتریش است. گفتنی است فعالیت پ.ک.ک در آلمان بر دو موضوع عمده قاچاق مواد مخدر و انسان و پولشویی متمرکز است.

همچنین ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) نیز دولت آلمان، فعالیت دو بنگاه رسانه‌ای- انتشاراتی وابسته به فرقه پ.ک.ک را تعطیل کرد و اعلام نمود که این دو نهاد، در قالب پولشویی، خدمات مالی و پول نقد در اختیار پ.ک.ک قرار می‌دادند. همان روز، خبرگزاری رویترز در گزارش خود اعلام کرد: «وزارت کشور آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرده است که بنا به دستور هورست زیهوفر وزیر کشور آلمان، موسسه انتشاراتی «مزوپوتامیا» و شرکت چندرسانه‌ای «MIR Multimedia»، به دلیل ارتباط با گروه پ.ک.ک در آلمان اجازه فعالیت ندارند و تعطیل می‌شوند. یکی از این دو نهاد تحت پوشش چاپخانه فعالیت کرده و عواید مالی خود را به طور اختصاصی در اختیار پ.ک.ک قرار می‌داد؛ در حالی که فعالیت پ.ک.ک در آلمان ممنوع است. دولت آلمان در بیانیه خود تاکید کرده حضور و فعالیت پ.ک.ک، خطر جدی برای نظم و قانون و امنیت آلمان است».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی