پدر فرشاد حیدری: پژاک، پسرم را به بهانه کار در سلیمانیه، فریب داد!

فرشاد حیدری پس از اتمام خدمت سربازی توسط عناصر گروهک تروریستی پ.ک.ک و پژاک فریب خورده و بنابر وعده‌های بی‌اساس آنها به قصد کار در سلیمانیه عازم اقلیم کردستان عراق می شود. اما این شهروند کُرد ایرانی به محض ورود به اقلیم کردستان، به اجبار به شنگال منتقل می شود.

پدر فرشاد حیدری ضمن اعلام انزجار از گروهک تروریستی پ.ک.ک و پژاک، فرزند خود را کم سن و سال و بی‌تجربه خواند و اظهار داشت که پسرم در پی یک آینده‌ی روشن و به قصد کار به عراق رفت. وی هرگز تصور نمی‌کرد که به گروهک ملحق شود. چرا که قبل از خداحافظی با هم حرف زدیم و از آینده گفتیم و اینکه کاری پیدا کرده بود، خیلی ابراز خوشحالی می‌کرد.

آقای حیدری در ادامه افزود: بنابر اطلاعاتی که بعدا از خود پسرم به دست آوردم، فرشاد دو بار اقدام به فرار کرده که متاسفانه موفق نمی‌شود. پس از آن گروهک پسرم را به جای دیگری منتقل می کند. آنچه می‌دانم این است که پسرم در مدتی که در داخل گروهک بوده به جز فرار به چیز دیگری فکر نمی‌کرده است. پس از انتقال وی، بار دیگر تلاش می‌کند و این بار موفق می‌شود و از شر گروهک به دامان ترکیه پناه می‌برد، اما به علت فعالیت‌های اجباری وی در گروهک، وی در ترکیه دستگیر و هم اکنون به مدت ۵ سال است که زندانی می‌باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا کسی از گروهک با آن‌ها تماس گرفته، گفت: گروهکی که مثل حیوانات رفتار می‌کند و زندگی جانوری را برگزیده و بویی از انسانیت نبرده چگونه این کار را می‌کند؟ وی خاطر نشان ساخت؛ این گروهک پس از فریب جوانان به هیچ عنوان اجازه تماس به آن‌ها نمی‌دهد.

پدر فرشاد حیدری با اشاره به اینکه تنها مشکل عمده ما، مشکل مالی بوده افزود؛ من و خانوادم هیچ ارتباطی با این گروهک‌ها نداریم. عناصر گروهک در شهرها و روستاهای مرزی غرب کشور، افرادی را که از نظر مالی ضعیف هستند فریب می‌دهند .

وی در ادامه نحوه اطلاع از سرنوشت پسرش را اینگونه شرح داد؛ در ابتدا خبری از فرشاد نداشتیم تا زمانی که از میت ترکیه تماس گرفتند و گفتند پسرتان پیش ماست. با اینکه می‌دانستم دستگیر شده ولی از اینکه زنده بود و مکانش مشخص شده بود، خیالم راحت شد.

پدر این قربانی پژاک در ادامه افزود؛ پس از اطلاع از پسرم برای ملاقات با وی به ترکیه رفتم ولی موفق به دیدار وی نشدم ولی در نهایت با کمک سفارت ایران در ترکیه بعد از ۶ ماه موفق به ملاقات پسرم در زندان وان ترکیه شدم.

آقای حیدری در پایان با اشاره به اینکه شکایتی علیه سرکرده‌های پژاک تنظیم کرده است افزود؛ به تلافی تمام سال‌هایی که بواسطه فریب پسرم، رنج و مرارت دیدیم و اینکه پژاک، پسرم را فریب داده و زندگی وی را تباه کرده، به دادخواهی فرزندم از آن‌ها به نهادهای حقوق بشری شکایت کرده‌ام.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی