خانواده ای که فکر می کردند، فرزندشان پناهندگی گرفته است!!!

در تاریخ ۷ بهمن سال جاری، ارگان رسانه‌ای پ.ک.ک اسامی ۴ عضو خود را که در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۹ در شمال عراق توسط جنگنده های ترکیه کشته شده بودند را منتشر کرد. یکی از این کشته شده‌ها به اسم ک.ن از شهروندان کُرد ایرانی اهل کرمانشاه می‌باشد که به درخواست خانواده وی جهت حفظ کرامت و آبروی این خانواده از ذکر نام ایشان خودداری می‌نماییم.

برادر این قربانی پژاک در گفتگو با کرد هوال گفت: ما آبرو داریم و از این بی آبرویی‌ها در خانواده ما نبوده است من درخواست مینمایم که از انتشار اسم برادرم خودداری نمایید و در ادامه افزود برادرم ۲۴ ساله بود که در پی یک اختلاف خانوادگی به یکباره غیبش زد و ۵ سال تمام سرگشته و حیران شهر به شهر دنبالش گشتیم و هیچ سرنخی از برادرم به دست نیاوردیم.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه چه زمانی متوجه ملحق شدن وی به گروهک شده اند اظهار داشت: ما به هیچ عنوان فکرش را هم نمی‌کردیم که ک.ن به گروهک رفته باشد، به خاطر همین، مطلقا سراغ گروهک نرفتیم تا اینکه خبر کشته شدن برادرم را در رسانه‌های آن‌ها دیدیم و شوکه شدیم. این یک ننگ بزرگی بود و ما به هیچ عنوان در طایفه خودمان کسی را که عضو گروهک باشد، نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه این ضایعه ننگی برای طایفه ما بود، افزود؛ هنوز به هیچ یک از اقوام و بستگان چیزی نگفته ایم. مادرم ناراحتی قلبی دارد و دو فنر در قلبش است و ریه اش هم مشکل دارد. اگر بفهمد برادرم در گروهک بوده و آنجا کشته شده، دوام نمی آورد.

برادر نامبرده در ادامه افزود: اگر می توانستم با اعضای گروهک رابطه برقرار بکنم، می گفتم سریع خبر کشته شدن برادرم را از رسانه های خود حذف کنند تا بیشتر از این آبرویمان نرود.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه این همه مدت درباره برادرش چه فکر می‌کردند، گفت: ما فکر میکردیم به اروپا رفته و پناهندگی اجتماعی گرفته است. ولی اصلا فکرش را هم نمیکردیم که چنین بی‌آبرویی بر سر ما آمده باشد.

برادر قربانی در ادامه با توصیف اینکه این چند سال را در فشار مضاعفی به سر بردند، افزود؛ هر روز و هر لحظه امید داشتیم که بیاید، در طول این ۴-۵ سال هر لحظه نگاهم به در و گوشم به تلفن بود که نکند تماسی بگیرد یا خبری از او بشود. مادرم نیز هربار زنگ درب منزل را می‌زدند یا تلفن به صدا درمی‌آمد می‌گفت خودش است.

او را که بردند، نمی دانم به زور یا با فریب اما چرا نگذاشتند تماسی با خانواده‌اش بگیرد. این‌ها بویی از انسانیت نبرده اند. آنقدر انسانیت نداشتند که حتی یک اطلاعی از او به ما دهند که اینقدر نگردیم من اکثر شهرها را زیر پا گذاشتم که شاید ردی، نشانی از او بیابم.

وی حتی از گرفتن مراسم ترحیم برای برادرش تردید داشت و اظهار داشت این یک آبروریزی بود و مردم هنوز چیزی از رفتن برادرم به گروهک نمی‌دانند و آن‌ها این همه مدت فکر می‌کردند برادرم به یکی از کشورهای اروپایی پناهنده شده است.

آقای ب.ن در ادامه در خصوص گروهک گفت؛ اینها جوانان مردم را اغفال می‌کنند و می‌برند و به کشتن می‌دهند، حتی جنازه آن‌ها را نیز تحویل نمی‌دهند. نمی‌دانم این‌ها چه دینی دارند فارغ از دین این‌ها انسانیت و وجدان نیز ندارند، انسان این کار را با هم نوعش نمی کند. اصلا چرا گروهک پاسخگو نیست؟ قانون جنگل هم مانند قوانین گروهک نیست، اگر برادر ما کشته شده است پس چرا تماسی با ما که خانواده اش هستیم نمی گیرند؟ چرا اطلاع نمی دهند؟

وی در ادامه با اشاره به اینکه برادرش درسخوان و از دانشجوهای برتر پیام نور بوده، اظهار داشت؛ شک ندارم برادرم در دانشگاه با عوامل نفوذی گروهک آشنا شده و از این طریق فریب خورده است. وی در ادامه تاکید کرد که باید نظارت و کنترل امنیتی در منطقه غرب به صورت جدی تر و سخت گیرانه تری انجام شود و این مطالبه عمومی همه خانواده ها و افراد آسیب دیده از این گروهک های تروریستی است.

ب.ن در پاسخ به اینکه هدف گروهک از ربایش جوانان و نوجوانان با تهدید و تطمیع و فریب جهت جذب و بکارگیری آن ها چیست، گفت: این‌ها بجز کشتن جوانان کرد و براندازی نسل کردها هیچ هدف دیگری ندارند. مثلا اگر برادرم اینجا بود الان زن و بچه داشت آینده داشت، نسلی از او می‌ماند اما حالا……  مادرم با وضعی که دارد تنها به امید دیدن این پسرش زنده مانده اگر بفهمد که در کجا  و چرا کشته شده است قطعا می‌میرد.

وی علت عمده فریب خوردن جوانان را عدم شناخت کافی آن‌ها دانسته و تاکید کرد؛ شعارهای دروغین و وعده زندگی آرمانی و ادامه تحصیل در اروپا از دلایل دیگری است که گروهک بوسیله آن جوانان را فریب می‌دهد.

وی همچنین فعالیت‌های گروهک و ایجاد نا امنی در این مناطق را علت اصلی فرار سرمایه و عدم توسعه یافتگی مناطق کردنشین دانست و تاکید کرد با وجود این گروهک‌ها هیچ سرمایه‌گذاری حاضر نیست در منطقه سرمایه‌گذاری کند.

آقای ب.ن در پایان اظهار داشت برای تسکین آلام خانواده و به دلیل فریب برادرش و اینکه ۵ سال تمام گروهک با بی‌اطلاع گذاشتن آن‌ها با روح و روانشان بازی کرده است، قصد دارد به نهادهای حقوق بشری و نهادهای مدنی شکایت کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی