تناقض یکی از بزرگترین عیوبی است که می‌شود به راحتی از صحبت‌ها و رفتار دیگران مطلع شد. این عیب بزرگ را خیلی‌ها دارند و از دیدگاه روانشناسی کسانی که مبتلا به تناقض می‌شوند از دوگانگی شخصیتی و بی‌هویتی رنج می‌برند.

این فقط مختص به افراد نیست بلکه احزاب، گروه‌ها، دولت‌ها و حکومت‌ها را نیز شامل می‌شود. یکی از گروهک‌هایی که سرشار از تناقض و دوگانگی است گروه تروریستی پ‌ک‌ک و گروهک‌های اقماری است. این حقیقت در هر کدام از بیانیه‌ها و سخنرانی‌های گروهک به وضوح مشهود است. دوگانگی که فقط از بی‌هویتی آن‌ها و نداشتن پایه‌های فکری مستقل سر چشمه می‌گیرد.

به عنوان مثال می‌توان به بیانیه ماه مبارک رمضان که از سوی کنفدرالیسم جوامع کوردستان در ارگان رسانه‌ای پ‌ک‌ک(خبرگزاری فرات) منتشر شده است اشاره نمود. چرا که علی‌رغم رویکرد رادیکالِ مارکسیستیِ پ.ک.ک همچون مجاهدین خلق، که بزرگترین عقیده آن‌ها نبود معبود و خالقی است که انسان مجبور به اطاعت از او باشد، از افراد خود می‌خواهد تا برای ماه مبارک رمضان روزه گرفته و برای آنان آرزوی قبولی طاعات نیز می‌نماید. اما زمانی که ادامه بیانیه را مطالعه می‌کنید کاملا مشخص می‌شود که نیت آن‌ها نه قبولی طاعات که پیشبرد اهداف شوم خود است. لذا در ادامه، به بررسی چند نمونه از این اهداف شوم پرداخته تا از تلاش مذبوحانه و نقاب تزویر و ریای آنان در خصوص بازی با عواطف و احساسات مردم کُرد زبان پرده برداریم.

در جایی از این بیانیه آمده است که برای تقویت سازمان یافتگی ملت دمکراتیک، تقویت خود دفاعی و آزاد کردن مناطق اشغال شده باید زکات فطره را به جای پرداخت به مراکز دینی و مذهبی به گروهک بپردازند. آنچه در این جمله بسیار جالب است بکاربست کلماتی همچون خود دفاعی و آزاد کردن مناطق اشغال شده می‌باشد. که تعریف و تفسیری جز جنگ و خونریزی در قاموس آن‌ها ندارد و این در حالی است که رمضان‌ُالمبارک برای عبادت و همبستگی است نه قتل و غارت. چگونه است که برای دفاع از خود(خود دفاعی) باید حمله کرد؟؟ مگر اسلام که دین رحمت است با خونریزی و قتل عام مردم بی‌گناه آن هم در ماه رمضان موافق است؟! آیا اسلام دین شمشیر کشیدن روی کسانی است که بروی شما شمشیر نکشیده‌اند؟؟ ولی به سادگی در انتهای این جمله قصد خود را بیان کرده و هدف را تامین مالی گروهک تروریستی پ_ک_ک عنوان می‌‎دارد. این ها نه به فکر روزه و عبادت و نه به فکر قرب به خدا هستند بلکه تنها می‌خواهند جیب‌ خود را به قیمت خون فرزندان و مادران بی‌گناه پر کنند.

در قسمت دیگری از این بیانیه، مکانی را که رسول خدا(ص) از آن به عنوان پایگاه مسلمانان نام برده است، تخطئه نموده و از مساجد با عنوان مراکز جاسوسی یاد می‌نماید و در ادامه نیز مسلمین را از ورود به آن منع می‌کند. حال سوال اینجاست که چرا این‌ها این همه در تحمیق طرفداران خود کوشیده و سعی می‌کنند آن‌ها را در خفقان نگهدارند؟ آیا دلیلی جز ترس از افشای بی‌هویتی و برملا شدن ماهیت و درون مایه‌ی گفتار‌های پوچ خود دارند؟؟؟

آیا این‌ها به واقع نگران دنیا و آخرت مردم هستند یا می‌خواهند از این مردم سواستفاده کنند؟ چرا که در این بیانیه بی‌توجه به اوضاع کرونا، تشنگی و گرسنگیِ روزه‌داری و بدون نگرانی از اوضاع سلامتی روزه‌داران کُرد زبان، این مردم شریف را دعوت به بستن مساجد نموده و از آنان می‌خواهد تا در میادین نماز بخوانند. تنها هدف این پیشنهاد وقیحانه به مردم چیزی جز استفاده ابزاری برای رسیدن به اهداف شوم خود از طریق مردمی که داعیه حفظ حقوقشان را دارند نیست.

با این همه مردم در قرنی زندگی می‌کنند که عصر آگاهی و رسانه است و دیگر فریب این بازی‌ها را نمی‌خورند. این را باید بدانند که شور و شعور مردم کُرد زبان بازیچه امیال آن‌ها نخواهد شد و همین است که هر روز گامی رو به عقب برداشته و فصل برگریزانشان رو به جمود و نیستی میگذارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی