امنیت مرز

برای پیشگیری از قاچاق مواد و انسان توسط پ.ک.ک، بایستی کارایی سیستم امنیت مرزی تقویت شود. چون قاچاق (به ویژه قاچاق انسان) اغلب از طریق دریای مدیترانه صورت می گیرد. “سیستم امنیت مرزی” در این موضوع به امنیت مرزهای زمینی و دریایی اشاره دارد. جلوگیری از قاچاق انسان و دیگر انواع قاچاق به اندازه جلوگیری از قاچاق مواد مهم است چون گرفتن پول از قاچاقچیان یک روش دیگر تامین مالی پ.ک.ک است.
جغرافیای کوهستانی ترکیه در منطقه مرزی جنوب شرقی نیز یک چالش جدی برای امنیت مرزی است به ویژه چون تروریست ها و قاچاقچیان فعالیت های خود را با پوشش یکسان در تاریکی هماهنگ می کنند و این نیز شناسایی بصری را خیلی سخت می کند. برای حذف این مشکل، مقامات امنیتی بایستی به انواع تجهیزات فناوری کنونی از جمله دوربین های تصاویر گرمایی، دید در شب و ابزار کنترل با اشعه ایکس و سیستم های نظارت متحرک مانند دستگاههای هوایی بدون سرنشین دسترسی داشته باشند. ترکیه قبلا برای نظارت از بعضی دستگاه ها استفاده می کرد اما بایستی تعداد آنها افزایش یابد و سیستم کلی توانمندی مرزی تقویت یابد. به علاوه، اسکنرهای اشعه ایکس برای ماشین ها نیز بایستی ایجاد شوند تا در هر ورودی مرز کامیون های بزرگ و دراز را اسکن کنند. این دستگاه ها در شناسایی کالای قاچاق کاملا مفید هستند و در زمان صرفه جویی می کنند و با افزایش امنیت در مرزهای شلوغ کمک می کنند. صف های طولانی می تواند بر جریان تجارت تاثیر منفی بگذارد. سگ های آموزش دیده برای یافتن مواد مخدر خیلی موثرند اما فقط می توانند زمان محدودی کار کنند. (حدود ۳۰ دقیقه و یک یا دو بار در روز) بنابراین، افزایش تعداد آنها در گذرگاه های مرزی می تواند مفیدتر باشد. سرانجام، مقامات امنیت مرزی بایستی یک بایگانی گسترده در دسترس داشته باشند. آنها می توانند با کمک این اطلاعات مشخص کنند چه روزها یا هفته هایی میزان کشف قاچاق مواد بیشتر بوده و گذرگاه های مرزی را مشخص کنند که بیشترین انواع اقلام قاچاق را کشف کرده است و بدانند چه زمانی شدت ترانزیت در بعضی گذرگاه ها افزایش می یابد. در دسترس قرار دادن این داده ها برای پرسنل مرزی می تواند کارایی امنیت مرزی را بیشتر کند.
قدرت رسانه ها
برای تضعیف فعالیت قاچاق مواد مخدر توسط پ.ک.ک، بایستی از قدرت رسانه نیز استفاده کرد. قاچاق مواد مخدر سرانجام سبب زیان جدی به سلامتی انسان شده و بنابراین سازمان های تروریستی مانند پ.ک.ک نمی خواهند افکار عمومی از فعالیت آنها در حوزه مواد مخدر آگاه شوند. (۷۴)
اگر چه قاچاق مواد مخدر برای مقامات رسمی، نظامیان و پلیس موضوعی آشناست، اما مردم غیرنظامی در سطحی گسترده از این مسئله ناآگاه هستند. برای افزایش آگاهی مردم از فعالیت های جنایی پ.ک.ک در منطقه، دولت ترکیه می تواند مستند و سریال های تلویزیونی در مورد فعالیت های مخفی پ.ک.ک تولید کند. کانال های تلویزیونی می توانند زمان قابل توجهی به فعالیت های جنایی پ.ک.ک اختصاص دهند. افراد زیادی در ترکیه نمایش های تلویزیونی و اخبار را روزانه تماشا می کنند بنابراین مطلع کردن مردم از طریق برنامه ها می تواند سریع، آسان و موثر باشد. به علاوه، مقامات دولتی و رهبران ارشد می توانند در سخنرانی های خود به فعالیت پ.ک.ک در قاچاق مواد مخدر اشاره کنند. افزایش آگاهی عمومی در مورد ارتباط پ .ک.ک با تجارت مواد مخدر سبب می شود این گروه تروریستی از نظر حامیان و هواداران خود اعتبار و مشروعیت خود را از دست بدهد.
حذف فعالیت های پولشویی و محدود کردن فعالیت های مالی آن می تواند تاثیر عمیقی بر تامین مالی این گروه داشته باشد. پ.ک.ک با کسب پول های کلان و غیرعادی از مواد مخدر بایستی از طریق فعالیت های پولشویی پول خود را به پوشش “مشروع” در بیاورد. ترکیه نیز بایستی همانند کشورهایی مانند اسپانیا، انگلستان،کلمبیا و آمریکا قوانین سختی علیه آن تصویب کند. از این رو، ترکیه باید در قوانین پولشویی خود تجدید نظر کند تا توانایی اجرای قانون را افزایش دهد و دارایی های تروریست های شناخته شده یا مظنون را مسدود و مصادره نماید و بایستی بانک ها را موظف کرد تا معاملات کلان را ثبت نمایند تا از تجارت تروریست ها یا حامیانشان جلوگیری نمود. این موظف نمودن گزارش، به افزایش دقت حساب های بانکی تروریست ها نیز منجر خواهد شد. نوشتن این قوانین نیز کافی نیست باید اجرا شوند. نبود پیگیری و صدور حکم مرتبط با جنایات پولشویی تا امروز به نظر می رسد نشان می دهد ترکیه در این زمینه شکست خورده است. (۷۵)
دولت ترکیه لازم است اجرای قوانین ضدپولشویی در بین نهادهای خود را هماهنگ کند تا از کارایی این ضداقدامات مالی مطمئن شود. این کشور به عنوان یک عضو نیروی اقدام مالی چند ملیتی (۷۶) باید تلاش برای همکاری بین المللی را افزایش دهد. اکنون ترکیه در دسته بهبود سازگاری تامین مالی ضداقدامات تروریست ها/ اقدامات ضدپولشویی جهانی قرار دارد. (۷۷).انجام ضداقدامات بیشتر برای بهبود رتبه ترکیه و رده بندی ترکیه در (FATF) توصیه می شود تا بیشتر بتواند با تامین مالی پ.ک.ک مقابله کند. همچنین، تلاش برای الگو قرار دادن اسپانیا و کلمبیا می تواند به افزایش تعداد کارشناسان ضد تروریسم منجر شود که به موفقیت در فعالیت های ضد پولشویی کمک خواهد کرد. به این خاطر، ترکیه باید امنیت ملی و بخش های ضد تروریسم در دانشگاه ها در سطح ملی را افزایش دهد. سرانجام، بایستی چشم انداز موثر مالی شهرداری های طرفدار پ.ک.ک را بررسی کند تا مانع شود شهرداران طرفدار پ.ک.ک از قدرت خود برای سواستفاده از پول مردم به نفع پ.ک.ک استفاده کنند .(۷۸)

پایان دادن به حمایت دولتی
سرانجام، تجارب خود ترکیه و کشورهای دیگر ثابت می کند که جلوگیری از حمایت دولتی برای تضمین کارایی ضداقدامات خیلی مهم است. کاهش حمایت دولتی در اواخر دهه نود میلادی و اوایل سال ۲۰۰۰ سبب تضعیف قدرت پ.ک.ک شد و به تبع آن تعداد حملات تروریستی آن کاهش یافت اما پ.ک.ک همچنان به شکل هایی از کمک دولتی ها برخوردار بوده است. (۷۹) ترکیه باید از سیاست تحمل صفر علیه کمک دولت ها تبعیت کند. کمپ های پ.ک.ک در عراق و سوریه ثابت کردند این کشورها محل امنی برای تروریست های پ. ک.ک هستند. می توان علیه دولت های حامی پ.ک.ک با قدرت سیاسی و اقتصادی در منطقه تحریم هایی اعمال کرد. علی رغم ماهیت مخفی این حمایت، دستگاه استخباراتی ترکیه بایستی بتواند کشورهایی را بشناسد که مستقیم یا غیرمستقیم به پ.ک.ک کمک می کنند. به علاوه، ترکیه بایستی در مورد نقش کشورهای غربی نیز ملاحظه کند که برای مبارزه با داعش در خاورمیانه به کردها کمک کرده اند چون کمک به کردها می تواند نوعی جدید از کمک مالی برای پ.ک.ک باشد. (۸۰)
پایان دادن به جریان پول نهادهای خیریه
چون پ.ک.ک پول مواد مخدر را برای ایجاد تجارت باصطلاح قانونی و سازمان های خیریه مورد استفاده قرار می دهد، بایستی علیه حمایت مالی این نهادها از پ.ک.ک نیز اقداماتی صورت گیرد. همان طور که قبلا نیز توصیف شد، هلال احمر کردستان که پول را از مردم در اروپا جمع آوری می کند آن را به افراد نیازمند کرد نمی دهد بلکه پول را مستقیما به پ.ک.ک و حامیانش می رساند. اگر مردم از واقعیت این سازمان خبر داشتند، هرگز به هلال احمر کردستان کمک نمی کردند. بنابراین بایستی به زبان های مختلف ترکی، کردی و انگلیسی مردم را از این مسئله آگاه نمود. مقامات ترکیه بایستی برنامه سازان تلویزیون را تشویق کنند برنامه های ویژه در مورد سازمان های تجاری و خیریه وابسته به پ.ک.ک بسازند. به علاوه، مجلات، روزنامه ها و نشریات بایستی تشویق شوند تا در مورد روابط پ.ک.ک با این سازمان ها بحث کنند. اگرچه این سازمان های باصطلاح قانونی در اروپا کار می کنند، کشورهای اروپایی به صورت مناسب برای متوقف کردن آنها پاسخ نمی دهند. ترکیه باید کشورهای اروپایی را در مورد هلال احمر کردستان و دیگر سازمان ها و روابط آنها با پ.ک.ک مطلع کند و با ارائه اسناد و شواهد استخباراتی همکاری با اروپا را افزایش دهد. ترکیه بایستی از اتحادیه اروپا بخواهد اقدامات جدی تری علیه سازمان های مشکوک و وابسته به تروریست ها انجام دهد.

نتیجه

پ.ک.ک نیز همانند هر سازمان دیگری نیاز دارد برای بقای خود و ادامه فعالیت، راه هایی را پیدا کند. بنابراین، تلاش می کند منابع مالی پردرآمد و ثابت برای ادامه حیات داشته باشد. شرایط متغیر منطقه ای و جهانی در طی بیش از سی سال گذشته سبب شد حمایت دولتی کاهش یابد و این گروه مجبور شد تا به دنبال منابع جدید مالی عمدتا از فعالیت های غیرقانونی باشد. موفقیت آن در این تغییر مسیر نشان دهنده توانایی سازمانی پ.ک.ک در تطبیق با شرایط متغیر برای بقا است همان چیزی که بقیه جوامع انسانی انجام می دهند. “استانلی میلگرام” نقش بقا در رفتار انسانی را چنین توضیح می دهد:
“رفتار همانند هر ویژگی دیگر انسان در طی نسل ها توسط نیاز به بقا شکل گرفته است. رفتارهایی که شانس موفقیت را تقویت نکردند پی در پی از ارگانیسم طرد شدند چون به نابودی احتمالی گروهی منجر شد که آنها را از خود بروز می داد.” (۸۱). متشابها، نیاز پ.ک.ک به بقا گزینه های آن برای تامین مالی را تعیین کرد مانند قاچاق مواد مخدر و اخاذی. برای مقابله با جریان تامین مالی پ.ک.ک بایستی از تجارب کشورهای دیگر استفاده کرد که علیه تروریسم مبارزه کرده و یک استراتژی گسترده اتخاذ کردند که با یک چارچوب سفت و سخت حقوقی و مقررات آغاز می شود. تجربه نشان می دهد ضداقدامات مالی می تواند زمانی موثر واقع شود که حمایت دولت ها از گروه های تروریستی متوقف شود. ترکیه بایستی هدفش از هم گسیختن عملیات قاچاق مواد مخدر پ.ک.ک، منابع مالی پردرآمد با هدف قرار دادن در هر مرحله از کشت و تولید تا قاچاق و فروش باشد. برای رسیدن به این هدف، بایستی شرکایی ایجاد کرد تا همکاری منطقه ای و بین المللی تضمین شود. همچنین ترکیه لازم است کارایی امنیت مرزهای خود را با استفاده از فناوری پیشرفته و افزایش اختیارات مسئولان حکومتی و وضع قوانین قوی تر بهبود بخشد. برای کاهش حمایت مردمی از پ.ک.ک، بایستی قدرت رسانه جهت مطلع کردن افکار عمومی از فعالیت پ.ک.ک در قاچاق مواد مخدر و افشای روابط غیرقانونی بین آن و سازمان های تجاری و خیریه تقویت گردد. فعالیت پ.ک.ک به عنوان یک سازمان جنایی تهدیدی برای اروپا نیز است. بنابراین، بایستی کشورهای اروپایی را متقاعد کرد علیه نفوذ پ.ک.ک در اروپا همکاری کنند.
در پایان باید گفت، مبارزه برای قطع منابع مالی در مبارزه با تروریسم، حیاتی است. اگرچه فقط حمله به منابع مالی پ.ک.ک، ممکن است خشونت پ.ک.ک را متوقف نکند، اما موفقیت در این زمینه سبب حمایت از دیگر ضداقدامات نظامی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد و شاید سرانجام به تروریسم پ.ک.ک در ترکیه پایان دهد.
پایان
نویسنده: سرهنگ محمد آسیم کانماز – فرمانده عالیرتبه نیروهای مسلح ترکیه

رفرنس های این قسمت:

۷۴٫ Freeman, “Sources of Terrorist Financing,” 463.
۷۵٫ US Department of State, “Countries/Jurisdictions of Primary Concern—Turkey,” in 2014 International Narcotics Control Strategy Report (INCSR) (Washington, D.C.: US Dept. of State, Bureau for International Narcotics and Law Enforcement Affairs): http://www.state.gov/j/inl/rls/nrcrpt/2014/vol2/222837.htm
۷۶٫ The Financial Action Task Force (FATF) is an intergovernmental body established by the G-7 in 1989 “to set standards and promote effective implementation of legal, regulatory, and operational measures for combating money laundering, terrorist financing, and other related threats” around the world. See the FATF website: http://www.fatf-gafi.org/pages/aboutus/
۷۷٫ This category means that Turkey is identified as a country that has “strategic weaknesses in [its] anti-money laundering and counter terrorist financing (AML/CTF) framework [but has also] developed an action plan with the FATF to address these AML/CTF weaknesses.” FATF, “High-Risk and Non-Cooperative Jurisdictions”: http://www.fatf-gafi.org/topics/high-riskandnon-cooperativejurisdictions/
۷۸٫ Cebe, “PKK için Haraç Alan BDP’li Ba?kana Dava.”
۷۹٫ Bacik and Coskun, “PKK Problem,” 251, 261–۶۲٫
۸۰٫ Reuters, “America’s Ally against Islamic State: A Terrorist Group,” Newsweek, 21 August 2014: http://www.newsweek.com/americas-
۸۱٫ ally-against-islamic-state-terrorist-group-266122
Stanley Milgram, Obedience to Authority: An Experimental View (New York: Harper Perennial/Modern Thought, 2009), 124.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی