مذاکرات مخفیانه جنبش گوران و حزب دمکرات

 

یک منبع مطلع در سخنانی اعلام نمود اکثریت سران عالی رتبه جنبش گوران به دنبال مشارکت  حزب در کابینه جدید اقلیمند و در این راستا به دنبال جلب حمایت های داخلی هستند.

 

به گزارش کوردهوال به نقل از منبعی از گوران، تاکنون چندین بار میان مقامات حزب دمکرات و جنبش گوران نشست های مخفیانه برگزار شده است. از سوی دیگر جنبش گوران هیاتی به منظور ملاقات با حزب دمکرات تشکیل داده تا در چند روز آینده نشست های خود را بطور رسمی آغاز کند. لازم به ذکر است جنبش گوران در کابینه کنونی حکومت اقلیم با ۲۴ کرسی پارلمان مشارکت کرد و این حزب در دور جدید پارلمان ۱۲ کرسی دارد.

 

از سویی دیگر سرکوت شمس الدین عضو هیات مذاکرات حرکت نسل جدید گفت: شاسوار عبدالواحد در واشنگتن با دو دستیار وزیر خارجه آمریکا و چند مقام دیگر این کشور ملاقات و گفتگو کرد. در نشست ما با مقامات آمریکایی مسئله تشکیل حکومت جدید عراق و ارتباطات اربیل- بغداد بررسی شد. و در ادامه این نشست ها تخلفات صورت گرفته در انتخابات اقلیم و عراق ارزیابی گردید. وی افزود برای مقامات آمریکایی مشارکت حرکت نسل جدید در روند سیاسی مهم است و آنان نمی خواهند ما به دنبال بایکوت کردن باشیم.

 

در ادامه‌ی این دیدارها، هیات کنسولگری آمریکا به ریاست استیفن فیگن روز دوشنبه در سلیمانیه با هیات جنبش گوران به ریاست عمر سید علی ملاقات و گفتگو کرد. در این نشست که با حضور محمد توفیق رحیم و هوشیار عمر برگزار شد، آخرین وضعیت عراق و اقلیم و تلاشها برای تشکیل کابینه جدید اقلیم بررسی شد. مقامات جنبش گوران در این نشست اعلام نمودند برنامه حکومت آینده در راستای خدمت به مردم برای ما مهم است و این احتمال وجود دارد جنبش گوران در حکومت مشارکت کند و یا اینکه به عنوان حزبی اپوزسیون در پارلمان فعالیت کند.

 

از سوی دیگر ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق روز سه شنبه یا عمر سید علی رهبر جنبش گوران ملاقات و گفتگو نمود. در این نشست دو طرف با بررسی مسئله تشکیل کابینه جدید در عراق و اقلیم، بر توسعه روابط ملت روسیه و ملت کردستان تاکید کردند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی