به گزارش کورد هوال، پ.ک.ک در حالی که در لیست تروریستی ناتو، اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد برای فرار از این عناوین و فعالیت آزادانه در غرب بارها تغییر نام داده و تلاش کرده تا با ایجاد شاخه های مختلف و تغییر نام راه را برای خود هموار کند. اما ناتو در گزارشی این گروه خشونت طلب و گروه های وابسته به آن (پ.ی.د./ی.پ.گ.) را نیز تروریستی می داند. خبرگزاری ایها در این زمینه با استناد به یک گزارش ناتو می نویسد:
“ناتو، ی.پ.گ. را به عنوان شاخه سوری پ.ک.ک، یک سازمانی تروریستی می داند که برای اولین بار در پیش نویس گزارش مجمع پارلمانی اروپا مطرح شد.”
“یوسف یرکل” مشاور پیشین نخست وزیر ترکیه نیز در توئیتی به گزارش سازمان استخبارات آمریکا «سیا» اشاره کرده که نشان می دهد علی رغم ادعای پ.ی.د. مبنی بر مستقل بودن از پ.ک.ک، این گروه و شاخه نظامی آن ی.پ.گ. نیز از نظر سیا تروریستی و وابسته به پ.ک.ک هستند. در این متن چنین آمده است:
“طبق گزارش سیا در مورد سوریه، پ.ی.د. علنا به عنوان یک گروه تروریستی مستقر در سوریه معرفی شده و شاخه پ.ک.ک در سوریه است. این گزارش می گوید هدف این گروه تاسیس کردستان در شمال سوریه است.”
در خود متن سیا که “یوسف یرکل” بخشی از آنرا در تووییت خود آورده، چنین آمده است:
“حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) (کنگرا گل):
اهداف آن: تاسیس کردستان که اراضی شمال سوریه را نیز در بر می گیرد.
حوزه عملیات: عمدتا در مناطق کردنشین سوریه فعالیت می کند. “صالح مسلم محمد” ریاست شاخه سوری آن موسوم به پ.ی.د را بر عهده دارد. اکثریت جنگجویان داخل سوریه کردهای سوریه همراه با کردهای ترکیه و عراق هستند.”
از طرفی دیگر، دستگاه امنیتی سوئیس نیز، گروه تجزیه طلب پ.ک.ک را گروهی خشن، خشونت طلب و تروریست افراطی معرفی می کند. در صفحه توئیتری یک انجمن سوئیسی با استناد به گزارش دستگاه امنیتی چنین آمده است: “دستگاه امنیتی سوئیس در سال ۲۰۱۵ نیز طی گزارشی علنا پ.ک.ک را خشن، خشونت طلب و تروریست افراطی معرفی کرده است.”

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی