به گزارش کورد هوال، “کایل اورتون” نویسنده انگلیسی در صفحه توئیتری خود نوشت: از هر زاویه ای به کردها نگاه کنیم، یکی از محورهای دائمی آنها داشتن اختلافات شدید است که به تدریج نهادینه شده است. کردها توده ای از مردم بدون یکنواختی زبانی، فرهنگی و سیاسی هستند و تنها چیزی که همیشه همراه آنهاست اختلافات نهادینه شده است.

به عنوان مثال اکنون دو جناح عمده در فضای سیاسی کرد ایجاد شده یکی با محوریت بارزانی و دیگری پ.ک.ک و این دو نیز همیشه با هم درگیری بوده و هستند.

از زمان شروع جنگ داخلی حزب پارتی با گروه تجزیه طلب پ.ک.ک نزدیک به دو دهه می‌گذرد. در این مدت اگرچه مناسبات دو گروه فراز و فرودهای فراوانی داشته، اما پارتی و پ.ک.ک عمدتا با یکدیگر روابط سرد و پرتنشی را از سر گذرانده‌اند.

گذشته از اختلافات تاریخی و ایدئولوژیک، طی چند سال گذشته اختلافات دوباره به ویژه بر سر منطقه شنگال (سنجار)، که در نزدیکی مرز عراق با سوریه واقع است بین پ.ک.ک و بارزانی شدت گرفت.

این نویسنده در ادامه می گوید جامعه کرد هرگز نمی تواند متحد شود چون وقتی به هر موضوع مرتبط با کردها می پردازیم تنها چیزی که به صورت برجسته دیده می شود اختلافات نهادینه شده آنهاست.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی