در حالی که احزاب سنتی تجزیه طلب ایران بارها تنفر خود را از پژاک اعلام کرده اند و حتی از آوردن نام آن در بیانیه ها و اظهارات خود خودداری می کنند اما این دفعه نیز این گروه تجزیه طلب با ارائه برنامه ای ده ماده ای قصد دارد خود را به این گروه های سنتی تجزیه طلب ایران نزدیک کند.

به گزارش کورد هوال، گروهک تجزیه طلب پژاک وابسته به پ.ک.ک که به صورت خودخوانده خود را یک حزب کردی مخالف ایران معرفی کرده با ارائه برنامه ای ده ماده ای سعی دارد خود را به دیگر گروه های تجزیه طلب (حدکا، کومله و ..) نزدیک کند.

پژاک در حالی خواهان “اتحاد” با دیگر گروه های تجزیه طلب شده که تاکنون صدها تن از هموطنان کرد ایران را به قتل رسانده و در موارد بسیاری نیز از مردم اخاذی کرده است.

ارائه این برنامه از سوی پژاک در حالی است که این گروه ها بارها اعلام کرده اند پژاک بخشی از پ.ک.ک و متعلق به کردهای ترکیه است و حق ندارد در مورد کردهای ایران اظهار نظر کند. برنامه پیشنهادی پژاک دقیقا برنامه پ.ی.د. (شاخه سوری پ.ک.ک) است و بر اساس دیدگاه های “عبدالله اوجالان” می باشد که او نیز از “مورای بوکچین” نویسنده آنارشیست آمریکایی اقتباس کرده بدون این که به منبع دیدگاه خود اشاره کند.

پژاک در حالی به برنامه خود عنوان “دموکراتیک” را داده است که در بخشی از این برنامه بر ضرورت تشکیل گروه های مسلح تاکید کرده که با فضای دموکراتیک در تناقض است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی