کوردهوال به نقل از  رسانه‌های اقلیم کوردستان: قرار است در چند روز آینده نام وزیران کابینه عادل عبدالمهدی به پارلمان عراق اعلام گردد و این کابینه متشکل از ۲۳ وزارت خانه است.

 

بنا بر اطلاعات دریافتی اتحادیه میهنی و حزب دمکرات در حکومت آینده عراق مشارکت می کنند و به کردها سه وزارت خانه دارایی، دادگستری و مهاجرین واگذار می شود. از سوی دیگر شیعه ها ۱۲ وزارت خانه، سنی ها ۵ وزارت خانه و اقلیت ها یک وزارت خانه را دریافت می کنند.

 

برخی منابع خبری در این باره اعلام کردند حزب دمکرات به دنبال گرفتن پست معاون نخست وزیر و پست وزارت خارجه است اما مقامات عراقی نمی خواهند این وزارت خانه به کردها واگذار شود.

 

در همین رابطه هیات جنبش گوران متشکل از کاوه محمد و درباز محمد  در بغداد با عادل عبدالمهدی ملاقات و گقتگو کردند. در این نشست هیات جنبش گوران اعلام کردند امیدواریم در حل مشکلات عراق به ویژه حل اختلافات اربیل- بغداد موفق باشید، ملت کردستان به خاطر این اختلافات تاوان زیادی داده است.

 

هیات مذکور هم چنین درخواست کردند پست های کردها در حکومت جدید عراق افزایش یابد و از ۲۲ وزارت کابینه حداقل چهار وزارت خانه به کردها واگذار گردد. عادل عبدالمهدی در این نشست گفت از مواضع ملی جنبش گوران تشکر می کنم، تاکنون پست های کردها در حکومت جدید نهایی نشده است و در روزهای آینده این مسئله از طریق توافق حل و فصل می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی