در اظهاراتی بی سابقه‌، رهبر جریان نسل نو، اعلام کرد روزی خواهد رسید مقامات دو حزب حاکم و پسران رهبران این احزب از سوی مردم آویزان خواهند شد. 

 

به‌ گزارش کوردهوال، شاسوار عبدالواحد رهبر حزب نسل نو از احزاب تازه‌ تاسیس و مخالف در اقلیم کردستان در اظهاراتی بی سابقه‌ و تند، تهدید به‌ آویزان کردن رهبران اتحادیه‌ میهنی و حزب دمکرات و پسران جلال طالبانی و مسعود بارزانی کرد.

شاسوار عبدالواحد در شبکه‌ اجتماعی فیسبووک در پاسخ به‌ کامنت یک شهروند در فیسبوک که‌ خطاب به‌ وی نوشته‌ بود ” باید از اتحادیه‌ میهنی سپاسگذار باشید که‌ اجازه‌ ماندن در سلیمانیه‌ را به‌ شما می دهد” رهبران دو حزب حاکم و پسران جلال طالبانی و مسعود بارزانی را این چنین تهدید و در گفتگو با شبکه‌ تلویزیونی ان. آر. تی نیز آن را تکرار کرد.

وی تصریح کرد: “رهبران اتحادیه‌ میهنی بار سنگینی بر دوش سلیمانیه‌ هستند و روزی خواهد رسید رهبران اتحادیه‌ میهنی و پسران طالبانی در سلیمانیه‌ و میدان این شهر همچون “شمال عباس”  به دار آویخته خواهند شد و در اربیل نیز، رهبران حزب دمکرات و پسران بارزانی مقابل قلعه‌ اربیل آویزان خواهند شد. بسیاری از مرد آرزوی آن را دارند چنین روزی فرا رسد که‌ شما را سنگباران کند.”

“شمال عباس” که‌ شاسوار عبدالواحد به‌ نام وی آن اشاره‌ کرده‌ است یکی از نیروهای بومی وابسته‌ به‌ نهادهای نظامی و اطلاعاتی بعث بود که‌ در قیام مردم در سال ۱۹۹۱ به‌ دلیل ظلم و خشونتی که‌ به‌ شهروندان روا داشته‌ بود از سوی مردم سلیمانیه‌ کشته‌ و جنازه‌ وی در میدان اصلی شهر آویزان شد.  

این اظهارات رهبر نسل نو که‌ خود را نماینده‌ نسل جدید در اقلیم کردستان در راستای تحقق اصول دمکراتیک از طریق مبارزات‌ سیاسی و مدنی می داند، واکنش های تندی به‌ دنبال داشت.

قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و از رهبران اتحادیه‌ میهنی در فایل صوتی به‌ اظهارات شاسوار عبدالواحد پاسخ داد و گفت: اگر مسئولیت معاونت نخست وزیری را بر عهده‌ نداشتم و این اظهارات را می شنیدم، احتمالا با منطق، راهکار و پاسخی عشایری، مسئله‌ را حل و فصل می کردم، اما ملاحظه‌ جایگاه‌ و منصب خود را می کنم.

وی افزود: جای تعجب دارد شخصی که‌ خود را نسل نو می داند و حزبش را هم با همین عنوان نامگذاری کرده‌ است به‌ راه‌ حل های قدیمی فکر می کند؛ به‌ آویزان کردن و اعدام و رفتارهای بعث می اندیشد.

شاسوار عبدالواحد در جریان تبلیغات انتخابات پارلمانی در اقلیم کردستان نیز به‌ هواداران خود قول داد که‌ در صورت در دست گرفتن قدرت در اقلیم کردستان رهبران دو حزب حاکم را دادگاهی خواهد کرد.

شاسوار عبدالواحد پیش تر در اظهاراتی در خصوص وضعیت کنونی اقلیم کردستان عراق از لحاظ سیاسی و اقتصادی پس از نزدیک به سه‌ دهه‌ از اداره‌ این منطقه‌ توسط خود کردها در چارچوب سیستم فدرالی، گفته بود: آن چه‌ که‌ از ۲۸ سال حاکمیت کردی در شمال عراق مشاهده ‌می کنیم عبارت است از وجود مجموعه‌ ای از گروه‌ و خاندان که‌ هر کدام در راستای منافع خود تلاش می کنند. آن ها فقط دغدغه‌ زندگی شخصی خود و فرزندان و انباشت ثروت و ساختن کاخ و ویلاها و مالکیت شرکت های اقتصادی و دستاوردهای مالی را دارند. بدون این که‌ به‌ آینده‌ کردستان و سرزمینشان بیندیشند.

رهبر نسل نو در ادامه‌ دو حزب حاکم را مسئول مشکلات کنونی اقلیم کردستان دانست و گفت: در درجه‌ اول دو خانواده‌ حاکم یعنی خانواده‌ بارزانی و خانواده‌ طالبانی مسئول وضعیت کنونی هستند آن ها مایه‌ بدبختی و مصیبت برای این ملت شده‌ اند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی