مسعود بارزانی دبیر کل حزب دمکرات کردستان عراق در سالروز تحولات ۲۴ مهر ماه  پیامی به شرح زیر منتشر کرد.

 

شانزده اکتبر در تاریخ ملت ما روزی تاریک است. در آن روز به امید و آرزوهای ملتی مظلوم خیانت شد. سرنوشت ملت‌ ما از سوی دست‌های داخلی مورد خیانتی دور از وجدان قرار گرفت. ارزش‌های والای ملت کردستان و سرزمینی که با خون هزاران فرزند میهن حراست می‌شد، در چارچوب توطئه‌ای، مورد تجاوز و بی‌احترامی قرار گرفت. این توطئه پلید، بی‌‌احترامی به یکصد سال مبارزه و از خود گذشتگی ملت ما بود. بی‌‌احترامی به خون شهدا و پیشمرگانی قهرمان بود که در جنگ تروریست‌های داعش کرکوک و مناطق دیگر کردستانی خارج از اداره اقلیم کردستان را حراست کردند و به نیابت از انسانیت به مصاف با تروریست‌ها رفتند. این توطئه همچنین بی‌احترامی به رأی مشروع و صلح‌جویانه ملت کردستان بود که تنها جرم آن این بود که صدای خویش را به گوش جهانیان رساند. ما هر احتمالی را پیشبینی کرده بودیم، اما هرگز انتظار نداشتیم دستی از داخل اینگونه از پشت به کردستان خنجر بزند.

 

آنان خواستند با اعمال خیانت و غصب و فشار، اراده ملت ما را که پیام آور آشتی، آزادی خواهی بود، در هم بشکنند. اما اراده ملت ما زنده ماند و بدون شک آزادی‌خواهی و پیام آشتی مایه افتخار ماست و پلیدی و و تجاوز باعث ننگی و ندامت خواهد شد. پایان دادن به موجودیت اقلیم کردستان و بی‌معنی جلوه دادن حقوق برحق مردم کردستان، هدف اصلی عاملان رویداد ١۶ اکتبر بود. در حالیکه با همکاری دست‌های خائن داخلی توطئه بسیار بزرگی علیه ملت ما تدارک دیده شده بود، اما پیشمرگان تصمیم به مبارزه و مقاومت گرفتند و تغییر معادلات به سرافرازی ملت کردستان مبدل گردید.

 

همزمان با این خاطره تلخ، از همه می‌خواهم به تاریخ و حقوق ملت کرد احترام بگذارند. سیاست شوینیستی و انکار هیچ نتیجه‌ای ندارد و تنها جنگ و عقب‌ماندگی را درپی خواهد داشت. ما همیشه خواهان تبدیل کرکوک به الگویی برای همزیستی بوده‌ایم، اما در مورد کردستانی بودن آن سازش نخواهد شد. از هموطنان کردستان هم می‌خواهم با امید و روحیه‌ای نیرومند به افق آینده بنگرند. خواست برحق ملت ما ادامه دارد و با جنگ و توطئه و خیانت پایان نخواهد یافت. شانزده اکتبر آن روز تاریکی است که  هرگز از سوی ملت ما فراموش نخواهد شد و باید به آزمونی برای یکایک مردم کردستان تبدیل شود.

http://www.rudaw.net/sorani/kurdistan/1610201810

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی