دیده بان حقوق بشر می گوید: پ.ک.ک به صورت خودمختار در سه کانتون عمل می کند و کودکان را به عنوان سرباز به کار می گمارد و افراد مخالف حکومت خود را بازداشت می کند. بنا بر گزارش دیده بان حقوق بشر، پ.ی.د. (شاخه سوری پ.ک.ک) که بر سه منطقه کردنشین شمال سوریه حاکم است مرتکب دستگیری های خودسرانه، نقض روند محاکمه عادلانه، عدم حل موارد مفقودالاثر کردن افراد و قتل ها شده است. در این گزارش به کودک سربازهای عضو این گروه وابسته به پ.ک.ک نیز پرداخته شده است. این گزارش به صورت صریح به نقض حقوق بشر توسط این شاخه پ.ک.ک می پردازد. “لاما فقیه” محقق دیده بان حقوق بشر برای لبنان و سوریه است که چندین بار برای بررسی اوضاع به حسکه و دیگر مناطق تحت کنترل کردها رفته است.
“خانم لاما” طی مصاحبه ای گزارش داد؛ پ.ی.د. بارها حقوق بشر را نقض کرده است و این به ویژه در قبال مخالفان آن صورت می گیرد. بدترین رفتارها را در برابر مخالفان سیاسی خود به شکلی بسیار خشن داشته است.
خانم “لاما فقیه” در بخش دیگری از مصاحبه خاطرنشان می سازد که تعداد موارد اتهامی علیه پ.ی.د. خیلی زیاد است و تهدید و ارعاب مردم برای ترک محل زندگی خود یکی از آن موارد است. این گروه در حرف مدعی رعایت حقوق بشر است اما در عمل چیزی دیده نمی شود. پ.ی.د. از کودک سربازان استفاده می کند و علی رغم اعلام قانون منع عضویت افراد زیر ۱۸ سال می بینیم این گروه همچنان به استفاده از کودکان ادامه می دهد. افراد مسئول به کارگیری کودکان نیز محاکمه نشده اند.
وی در ادامه می گوید: پ.ی.د. نه تنها باید استفاده از کودکان را متوقف کند بلکه باید کودکان در حال خدمت زوری را نیز مرخص نماید. پ.ی.د. حملات داعش را بهانه قرار می دهد و مردم را زیر فشار می گذارد تا محل زندگی خود را ترک کنند. همه مردم را مظنون به همکاری با داعش می دانند.
خانم لاما فقیه در پایان این مصاحبه اعلام کرد موارد ثبت شده نقض حقوق بشر در گزارش وی بیشتر در مورد استفاده از کودکان سرباز است. این گروه با افراد بازداشتی نیز رفتار بدی دارد و از این بابت نگران هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی