یک پایگاه خبری – تحلیلی که رویدادهای مناطق کردنشین شمال سوریه را پوشش می دهد نوشت: مسئولان شاخه پ.ک.ک در سوریه (پ.ی.د) در اردوگاه آوارگان در شمال حلب مانع بازگشت آوارگان عفرینی به خانه هایشان می شوند و این اردوگاه برای مردم به یک زندان تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری Rojavanews  یک پیرزن کرد به نام “رمزیه محمد” بیمار بود اما مسئولان پ.ک.ک اجازه ندادند تا وی برای معالجه به بیرون برود.

بر پایه همین گزارش پس از آن که ارتش سوریه راه بازگشت به سمت عفرین را باز کرد تعداد زیادی از آوارگان خواهان بازگشته شده اند اما پ.ی.د. مانع می شود و افراد خاطی را مجازات می کند. کردهای سوریه می گویند پ.ی.د. عفرین را به خاطر منافع خود قربانی کرد و اکنون نیز به خاطر منافع خود مانع بازگشت مردم می شود.

شاخه پ.ک.ک در سوریه در خرداد ماه ۱۳۹۴ با اشغال شهر تل ابیض که در آن اکثریتی عرب همراه با اقلیت کُرد زندگی می کنند، برغم مخالفت اعراب دو منطقه یا دو کانتون جزیره و کوبانی را به یکدیگر متصل کرد. پ.ک.ک پس از آن با عبور از رود فرات و اشغال چند منطقه عربی از جمله شهر منبج قصد داشت هر سه منطقه کردنشین سوریه (جزیره، کوبانی ، عفرین) را به یکدیگر متصل کند و یک کمربند کُردی در مرز سوریه با ترکیه ایجاد کند.

پس از عملیات ترکیه علیه پ.ک.ک در عفرین در شمال سوریه ، این شهر استراتژیک در مارس ۲۰۱۸ به دست ارتش ترکیه افتاد و آمریکا بر خلاف انتظار پ.ک.ک از عملیات نظامی ترکیه حمایت کرد.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی