احمد رامی معتقد است پ.ک.ک و پژاک، عامل اسرائیل در خاورمیانه هستند و مهمترین دشمن مردم کُرد همین گروه ها به شمار می آیند.

کورد هوال/ ارتباط پ.ک.ک و پژاک با اسرائیل همواره مورد توجه بسیاری از روزنامه‌نگاران و پژوهشگران مسائل امنیتی بوده است. وجه مشترک این دو گروه مسلح و خشن، اقدامات تروریستی و تلاش برای ناامن کردن مرزهای دو کشور مهم یعنی ایران و ترکیه است. حمایت از تجزیه‌طلبی و استقلال اقلیم کردستان نیز در سوابق سیاست خارجی اسرائیل مشاهده می‌شود که آن هم نیز بر امنیت منطقه تاثیر منفی داشت. احمد رامی، کارشناس سیاسی از سوئد در مصاحبه با ما به صراحت بر زیان‌بار بودن پ.ک.ک و پژاک برای امنیت و ثبات مناطق کردنشین تاکید کرد و افزود دلیل حمایت عربستان و امارات از پژاک، ضربه به ایران است.

 

آقای رامی اخیرا تعدادی از انجمن‌های کردی مدافع حقوق بشر طی کمپینی در توئیتر خواهان خلع سلاح پ.ک.ک/پژاک و توقف خشونت‌های آنها شدند. ارزیابی شما از این اقدام چیست؟ چرا مردم کُرد علیه گروهی کمپین می‌کنند که مدعی دفاع از حقوق کردهاست؟

قطعا پ.ک.ک/پژاک و دیگر سازمان‌های تروریستی، ساخته کشورهای خارجی هستند. وجود و اقدامات اینها با منافع مردم کُرد هیچ ارتباطی ندارد و پ.ک.ک/پژاک مدافع منافع صهیونیست‌ها هستند. در عین حال نیز مدافع ایدئولوژی کمونیستی هستند و می‌دانیم پ.ک.ک با کمک سازمان امنیتی شوروی سابق و صهیونیست‌ها تاسیس شد. در این میان مردم کُرد بازنده هستند. چون در مقابل این گروه‌های تروریستی نابود می‌شوند. دولت‌های ایران و ترکیه نیز زیان می‌بینند، اما هرگز از بین نمی‌روند و یا تجزیه نمی‌شوند چون خیلی قدرتمند هستند. پ.ک.ک/پژاک نمی‌توانند کاری از پیش ببرند فقط امنیت و ثبات مناطق کردنشین را به هم می‌زنند.

 

اخیرا گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌‎دهند عربستان سعودی و امارات متحده عربی یک میلیاد دلار به پ.ک.ک/پژاک کمک مالی کرده‌اند. به نظر شما انگیزه این کشورها از کمک به این گروه چیست؟

چون عربستان و امارات خودشان نیز در آغوش صهیونیست‌ها قرار دارند. هدف نهایی آنها نیز رسیدن به مرحله اعلان جنگ علیه ایران است. می‌دانیم اسرائیل، ایران را دشمن شماره یک اشغالگری خود می‌داند. عربستان و امارات نیز به بخشی از جبهه صهیونیستی تبدیل شده‌اند. اکنون اسرائیل است که سیاست عربستان و امارات را تعیین می‌کند و می‌بینیم بودجه آنها بودجه جنگ است. هدف نیز جنگ علیه مردم ایران است.

 

شما در سوئد زندگی می‌کنید. می‌دانیم سوئد در قبال اقدامات تروریستی پژاک کاری نمی‌کند. حتی شبکه تلویزیونی آرین وابسته به پژاک در سوئد به ترویج خشونت دامن می‌زند. به نظر شما دلیل اقدام سوئد در حمایت از پژاک چیست؟

همه سازمان‌های کُردی در سوئد همکاری صمیمانه با موساد اسرائیل دارند و اینجا همه این را می‌دانند. با لابی‌های صهیونیستی همکاری می‌کنند و روزانه می‌بینیم که با هم فعالیت مشترک دارند. این برای منافع مردم کُرد نیست بلکه این گروه‌های به اصطلاح کردی به نفع لابی‌های صهیونیستی در سوئد کار می‌کنند. موتور محرکه کشور سوئد نیز لابی صهیونیستی است. همانند آمریکا که لابی صهیونیستی همه کاره است. به ویژه اگر مسئله‌ای به کردها مربوط باشد، لابی‌های یهودی از آن حمایت می‌کنند. چون قدرت در دست آنهاست تا تصمیم بگیرند. لذا سازمان‌های کُرد در اینجا با یهودیان همکاری می‌کنند. در رسانه‌های اینجا نیز می‌بینیم. به ویژه علیه ایران همکاری می‌کنند. حتی علیه ترکیه.

 

اخیرا هیئتی از کردهای سوریه با محوریت پ.ک.ک با رئیس جمهور فرانسه دیدار کرد. چرا ماکرون با گروهی مذاکره کرد که در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد؟

چون ماکرون خودش رسما عضو سازمان لابی‌های صهیونیست در فرانسه است. او حتی در بان روچفیلد متعلق به صهیونیست‌ها کار می‌کرد و در آن دوره نیز عملا ثابت کرد در خدمت یهودیان قرار دارد و با کمک مالی صهیونیست‌ها توانست به ریاست جمهوری برسد. وقتی بخشی از برنامه صهیونیستها است لذا نباید تعجب کرد چرا با گروهی مذاکره می‌کند که مجری سیاست صهیونیست‌ها در سوریه است. ضمنا این گروه در لیست تروریستی هم قرار دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی