پایگاه خبری شبکه جهانی TRTWORLD  در گزارشی با اشاره به ساختار فاسد پ.ک.ک تاکید کرد که  پ.ک.ک یک گروه فرقه گراست که هویت زن را زیر پا می‌گذارد.

به گزارش کورد هوال، پایگاه خبری شبکه جهانی TRTWORLD   طی گزارشی به بررسی ماهیت پ.ک.ک پرداخت و نوشت: «عبدالله اوجالان رهبر پ.ک.ک ایده‌های یک نویسنده گمنام آمریکایی به نام مورای بوکچین را کپی کرده و با نام خود در پ.ک.ک پیاده می‌کند. او در این برنامه جدید خواهان تحقق سوسیالیسم در جامعه کُرد است اما تجربه اتحاد شوروی ثابت کرد سوسیالیسم به تاریخ پیوست و در عین حال با واقعیت‌های جامعه مسلمان کرد سازگاری ندارد. اوجالان با نادیده گرفتن ارزش‌های جامعه کُرد به دنبال تحمیل افکار کمونیستی است. گزارش‌های موثق اعضای سابق پ.ک.ک  نشان می‌دهد پ.ک.ک در حالی مدعی برابری و عدالت می‌شود که در داخل خود آن سازمان بی عدالتی به اوج رسیده و تجاوز جنسی به اعضای زن و دختر یکی از موارد متداول در پ.ک.ک است. یک عضو جدا شده می‌گوید پ.ک.ک یک ساختار فاسد است که هویت زن را زیر پا می‌گذارد».

پ.ک.ک و شاخه‌های آن تلاش می‌کنند تا ماهیت هرج و مرج طلبی آنها علنی نشود. مانیفست اصلی آنها بر مواردی مانند تکثر و تنوع جنسی تاکید دارد. این گروه با هدف انحراف افکار عمومی می‌گوید خواهان استقلال و تشکیل دولت نیست. اما در برنامه‌های داخلی خود برای اعضا به ترویج تلاش برای جدایی‌طلبی می‌پردازد».

در بخشی از این گزارش به کوچ اجباری غیرکردها توسط شاخه سوری پ.ک.ک موسوم به پ.ی.د. در شمال سوریه اشاره می‌شود که با هدف تغییر ترکیب جمعیتی مردم منطقه صورت می‌گیرد. در موارد بسیاری نیز ی.پ.گ (شاخه نظامی پ.ی.د) خانه افرادی را آتش زده که از جابجا شدن خودداری کرده‌اند. گاردهای خابور آشوری می‌گویند به خاطر ظلم ی.پ.گ. به اقلیت مسیحی همکاری با این گروه را قطع کرده است. یک گزارش عفو بین‌الملل نیز می‌گوید روستاهای عرب توسط ی.پ.گ. به زور تخلیه شده و به آتش کشیده می‌شوند. یک عضو آلمانی ی.پ.گ صراحات تایید کرده است که تعداد زیادی کودک به عنوان جنگجو در این گروه هستند در حالی که این کودکان باید به مدرسه بروند.

برچسب ها : , , , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی