عضو شورای رهبری حزب دمکرات اقلیم کردستان عراق در اظهاراتی گفت؛ پ.ک.ک با توطئه چینی مناطق آباد را تخریب کرده و باعث آوارگی مردم شده است.

به گزارش کورد هوال، “علی عونی” عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان در اظهاراتی گفت: «پ.‌ک‌.ک می‌خواهد برنامه و نقشه‌ی ترکیه در منطقه‌ی کردستان عراق را عملی کند و سپس ادعا کند که پارتی نیروهای ترکیه را وارد منطقه کرده است! این در حالی است که پ‌.ک‌.ک خود فیلم و ویدیوی درگیری‌هایش را در منطقه با ارتش ترکیه پخش می‌کند. در منطقه‌ی بارزان و دیگر مناطق هم به ارتش ترکیه حمله کرده است».

عونی درادامه گفت: «از سال ۱۹۹۱ تاکنون برخی مناطق مرزی در اقلیم کردستان همچون برادوست، ریکانی، نیروار، برواری و بسیاری دیگر از مناطق به دلیل استقرار نیروهای پ‌ک‌ک در آن‌ها به طور کامل ویران و نابود شده‌اند و مردم هم قادر به عمران و آبادانی آنها نیستند. این موارد نشان می‌دهد که پ‌.ک‌.ک در آن مناطق هیچ خیر و برکتی برای مردم کردستان ندارد».

عونی در ادامه می‌گوید: «پخش عکس و فیلم‌ها توسط پ.‌ک.‌ک که چگونه به ارتش ترکیه حمله می‌کند به این دلیل است که پ.‌ک‌.ک می‌خواهد نیروهای ترکیه را به آن مناطق بکشاند، از جمله منطقه‌ی بارزان. نیروهای ترکیه که در آمیدی و بامرنی هم حضور داشتند به خاطر پ.‌ک‌.ک بود که در آن مناطق سنگر گرفته بود. لذا اگر پ‌.ک‌.ک واقعا برای کردها فعالیت می‌کند بهتر است به کردستان ترکیه برود و آنجا فعالیت داشته باشد. نمی‌خواهیم پ.‌ک.‌ک در داخل خاک اقلیم با ترکیه بجنگند و اگر این توطئه‌ی پ‌.ک.‌ک موفق باشد و ترکیه نیروهایش را به بارزان روانه و مستقر کند نیروهای منطقه‌‌ای هم به پارتی و حکومت اقلیم حمله‌ور خواهند شد که عمدا نیروهای ترکیه را به این مناطق کشانده است. پ‌.ک‌.ک می‌خواهد ما را به سمت چیزهای دیگر بکشاند. لذا لازم است پ.‌ک.‌ک در داخل خاک اقلیم با ترکیه نجنگند ما هم خواستار جنگ با ترکیه و دیگر نیروهای منطقه‌ای نیستیم».

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی