به گزارش کورد هوال، “راغب سویلو” کارشناس و تحلیلگر ارشد مسائل ترکیه، با اشاره به اهمیت رسانه ای نمودن ابعاد مختلف اقدامات تروریستی پ.ک.ک و شاخه های آن و ترس این گروه خشونت طلب از رسانه ای شدن مسائل در صفحه شخصی خود نوشت؛ حتی آمریکا هم به خاطر تروریستی بودن پ.ک.ک فقط از آن به عنوان ابزار استفاده می کند و نمی خواهد به خاطر این گروه زیر سوال برود.
وی همچنین در صفحه توییتر خود نوشت: “صفحه رسمی ائتلاف تحت رهبری آمریکا بدون ارائه هیچ توضیحی عکس ژنرال فانک و شاهین جیلو، عضو ارشد پ.ک.ک در سوریه، را پاک کرد.”
گفتنی است این ژنرال که با این عضو پ.ک.ک در عین عیسی در سوریه دیدار کرده بود، با اعتراض مقامات ترکیه مواجه شد. شاهین جیلو سابقه طولانی در اقدامات تروریستی پ.ک.ک دارد.
“هوشنگ اوسه” نویسنده کرد سوریه نیز چندی پیش با افشای راز مهم پ.ک.ک در صفحه فیسبوک خود نوشت: “این چه حزبی است که می ترسد مردم در آرشیوهای آن تحقیق کنند؟”
وی در ادامه می نویسد: “چندی پیش قصد داشتم نقدی در مورد سطح و رفتارهای پ.ک.ک بنویسم و چون نمی خواستم فقط به بیان دیدگاه خود بپردازم لذا به دنبال آرشیو پ.ک.ک گشتم به ویژه روزنامه سرخوبون. پس از تحقیق متوجه شدم آرشیو آن از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حذف شده است.”
این نویسنده خاطرنشان ساخت: “برای یک حزب مایه ننگ است آرشیو چهار سال خود را پاک کند و این نیز نقطه ای سیاه دیگر در تاریخ پ.ک.ک است. اگر پ.ک.ک از این آرشیو می ترسد و اگر این آرشیو که در روزنامه نیز منتشر شده و در سازمان های اطلاعاتی ترکیه، سوریه، ایران و عراق هم ثبت شده باشد در این صورت چه رخ خواهد داد؟”
هوشنگ اوسه در پایان می نویسد: “حزبی که از آرشیو خود می ترسد چگونه می تواند مدعی مدافع آزادی باشد و از دیدگاههای آزاد انتقاد کند؟ با این که اینها پاک شدند اما من آرشیو روزنامه پ.ک.ک از سال ۱۹۸۲ تا ۲۰۱۶ را نگه داشته ام که مجموعا ۴۱۷ شماره است.”

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی