جامعه‌شناس شهیر ترک با انتقاد از عدم وجود حافظه تاریخی و بی توجهی به فرهنگ کردی تاکید کرد اشتباهات مکرر و سیاست‌های غلط احزاب مختلف کردی، شکست خورده‌اند.

 

به گزارش کورد هوال، “اسماعیل بشیکچی”، جامعه شناس ترک، که به خاطر انتقاد از سیاست ضد کردی ترکیه سال‌ها نیز زندانی بوده، با انتقاد از مسئولان احزاب کردی و اقلیم کردستان می‌گوید: «تعجب می‌کنم کردها پس از این همه قربانی هنوز هم به جایی نرسیده‌اند. به عنوان مثال، وقتی با هواپیما به اقلیم کردستان می‌آیم، تمام اعلان‌های هواپیما و فرودگاه به انگلیسی و عربی هستند و از زبان کردی خبری نیست. این خیلی عجیب است. کردها خیلی زود حملات و قتل عام‌های صدام حسین و تاریخ را فراموش کرده‌اند. کردها آنقدر سیاست‌های اشتباه را تکرار کردند که اکنون حتی کارمندان بخش گذرنامه نیز از بغداد هستند در حالی که قبل از همه پرسی سال ۲۰۱۷ همگی کرد بودند».

 

گفتنی است این جامعه شناس، بارها و سال‌ها به دلیل حمایت از پ.ک.ک و زبان کردی در زندان بود. او پس از آزادی و مشاهده عمبق و درک درست از تحولات کردی، به شدت از پ.ک.ک و حرکات مسلحانه این گروه انتقاد کرد و به همین دلیل مورد تهدید پ.ک.ک واقع شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی