نیروهای سوریه دموکراتیک، استفاده داعش از مردم غیرنظامی به عنوان سپر انسانی را دلیل کندی عملیات آزادسازی باغوز واقع درحومه دیرالزور عنوان کرده اند.

به گزارش کورد هوال، نیروهای سوریه دموکراتیک (ق.س.د) استفاده داعش از مردم غیرنظامی به عنوان سپر انسانی را دلیل کندی عملیات آزادسازی این روستا عنوان کردند. “احمد ابو هولا”، فرمانده نیروهای کرد سوریه در بیانیه‌ای گفته به دلیل اصرارمان به منظور آسیب نرساندن به غیرنظامیان که توسط داعش به عنوان سپر انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در روستای باغوز تاکنون موفق نشده‌ایم آخرین کانون تمرکز تروریست‌های داعش را کنترل کنیم. وی ضمن اشاره به این نکته که عملیات نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت نیروهای ائتلاف بین‌المللی بر ضد داعش ادامه دارد، تاکید کرد اما این عملیات‌ در نهایت دقت و احتیاط صورت می‌گیرد. هدف اصلی آن نیز حفظ و آسیب نرساندن به غیرنظامیان است که هنوز در باغوز هستند.

فرمانده عملیات نیروهای کرد سوریه تاکید کرده در مدت زمان کوتاه آخرین پناهگاه داعش هم به کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک درخواهد آمد و به حضور و موجودیت این گروه در سوریه خاتمه داده خواهد شد.

“مصطفی بالی” مسئول بخش مطبوعات نیروهای سوریه دمکراتیک اعلام کرد: پس از خروج آخرین کاروان غیرنظامیان از باغوز، نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات نهایی را شروع کرده‌اند. عملیات هم صرفا با نابودی و تسلیم نیروهای داعش، پایان خواهد یافت.

پیشتر “لیلوا عبدالله” سخنگوی نیروهای کرد سوریه درباره‌ آخرین احتمالات این حمله گفته بود؛ حمله ادامه دارد اما با راهکاری حساس و محتاطانه و مستقل. هنوز آخرین نقطه‌ در دست داعش در روستای باغوز باقی مانده و غیرنظامیان هم در اسارت این گروه هستند. به منظور حفظ جان این غیرنظامیان و آزاد کردن آنها به آرامی پیشروی می‌کنیم. وی افزود در روزهای آینده پاکسازی مناطق مرزی میان سوریه و عراق را از وجود اعضای مسلح داعش اعلام خواهیم کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی