“یوسف اریم” کارشناس سیاسی TRT WORLD در واکنش به اظهارات برخی کارشناسان مبنی بر این که ترامپ با تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه به کردها خیانت کرد می گوید؛ این تحلیل اشتباه است چون هم سبب می شود پ.ک.ک مشروعیت یابد یعنی به عنوان نماینده کردها معرفی شود در حالی که چنین نیست و از طرفی نیز تبلیغ مثبت برای این گروه تجزیه طلب است.

به گزارش کورد هوال، این کارشناس سیاسی در رابطه با این موضوع در صفحه توییتری خود نوشت: “پ.ک.ک و شاخه های آن در سوریه یعنی پ.ی.د./ی.پ.گ. نه تنها نماینده کردها نیستند بلکه دشمن کردها هستند و بیشترین قربانیان آن نیز کُردند لذا این تصمیم آمریکا خیانت به پ.ک.ک است نه کردها. وی در ادامه به عنوان نمونه به اختلافات بارزانی و پ.ک.ک اشاره می کند اینکه هر دو بر سر منافع خود به نام کردها اما به کام خود رقابت می کنند.

این در حالی است که “ابراهیم کالین” سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: این ادعا که کردها هدف مبارزه ترکیه هستند، غیرمنطقی است. مبارزه ترکیه با تروریست‌های پ.ک.ک و داعش است. یکی از اهداف ترکیه برای مبارزه با پ.ک.ک و شاخه‌های آن در سوریه، نجات کردها از دست این گروه تروریستی است.

کالین تصریح کرد: ادعای نمایندگی کردها از طرف یک گروه تروریستی، بی‌احترامی به برادران کرد ماست. ترکیه به تلاش خود جهت توقف جنگ در سوریه، تأمین امنیت و اجرای روند سیاسی در این کشور بدون هیچ تبعیضی بین برداران سوری ادامه خواهد داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی