سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با واکنش به سخنان مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا علیه ترکیه در بیانیه ای کتبی عنوان کرده است: یکسان پنداشتن کردهای سوریه با ی.پ.گ اگر از روی غرض ورزی نباشد، نشانه کمبود اطلاعات و نگران کننده است.

 

به گزارش کورد هوال به نقل از خبرگزاری Haber7، “حامی آکسوی”، سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با واکنش به سخنان مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا علیه ترکیه در بیانیه ای کتبی عنوان کرده است: اظهاراتی را که وزیر امور خارجه آمریکا اخیرا در یک سایت اینترنتی خبری در خصوص سوریه علیه کشورمان ایراد کرده است، هم از لحاظ اسلوب و هم از لحاظ محتوا رد می کنیم. یکسان پنداشتن کردها با گروه تروریستی پ.ی.د/ی.پ.گ توسط وزیر امور خارجه آمریکا اگر از روی قصد و غرض نباشد، نشان از یک کمبود اطلاعات نگران کننده دارد.

وی در ادامه این بیانیه تأکید کرده است: ترکیه به مبارزات خود با گروه های تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ/پ.ی.د که علیه اتحاد سیاسی و تمامیت ارضی سوریه به وجود آمده اند و تهدیدی علیه امنیت ملی ترکیه هستند، ادامه خواهد داد. اظهارات گزافه گویانه علیه کشور ما که آغوش خود را بر روی تمام اقوام سوریه، از جمله کردها باز کرده است و مساوی دانستن مبارزات این کشور با یک گروه تروریستی به عنوان مبارزه با یک بخش از ملت سوریه، به هیچ عنوان مورد قبول نیست. ترکیه هنوز از صدها هزار کرد سوری که از ظلم پ.ی.د/ی.پ.گ فرار کرده اند در سرزمین خود میزبانی می کند و باید در نظر داشت که این افراد به دلیل ظلم های پ.ی.د/ی.پ.گ نمی توانند به سرزمین های خود بارگردند.

لازم به ذکر است، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به نیوز ماکس گفته است از ترکیه خواسته است با خروج نیروهای آمریکا از سوریه دست به کشتار کردهای این کشور نزند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی