عضو نهاد اطلاع رسانی حزب پارتی، با اشاره به اینکه جریان هایی در حزب یکیتی با اصول دمکراسی مخالفت کرده و به انتخابات و نتایج آن اهمیت نمی دهند، این حزب را متهم کرد که مانع اصلی در تشکیل دولت اقلیم کردستان است.

به گزارش کورد هوال، “سالار عثمان” در گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو، گفت که با وجود ارتباط  و گفتگوهایی که میان احزاب سیاسی اقلیم کردستان در جریان است، اما تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان به تعویق افتاده و این روند مدت زمان بسیاری به طول می انجامد؛ زیرا جریان هایی در حزب یکیتی وجود دارند که به اصول دمکراسی اعتقاد نداشته و به انتخابات و نتایج آن نیز اهمیتی نمی دهند.

عضو نهاد اطلاع رسانی حزب پارتی، در بخشی دیگر از سخنان خود، حزب یکیتی را متهم کرد که مانع اصلی در برابر تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان است و حاضر به پذیرش میزان رای خود در انتخابات و وزن و سهم انتخاباتی خود در دولت نیست.

وی اشاره کرد که یکیتی در دوره های پیشین نیز حاضر به پذیرش سهم انتخاباتی خود و رای مردم نبوده و به همین دلیل حزب پارتی با چشم پوشی از سهم و حق خود، مناصب و پست های دولتی را با این حزب به صورت ۵۰-۵۰ تقسیم کرده، اما دیگر دوره تقسیم ۵۰-۵۰ قدرت پایان یافته است.

“سالار عثمان” تاکید کرد که مشکل اصلی از نظر حزب پارتی، تصدی مناصب در عراق و اقلیم نیست، بلکه عدم تفاهم و درک متقابل را مشکل اصلی در اداره اقلیم می داند.

وی درپایان تاکید کرد که بر خلاف خواست اتحادیه میهنی، نباید مسئله تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و مشکلات کرکوک، به یکدیگر گره زده شده و به عنوان یک بسته حل و فصل شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی